Düzcespor 2 - 1 Uşakspor

Uşakspor sezonun ilk karşılaşmasında, evinde karşılaştığı Düzcespora 2-1 mağlup oldu.

Aşigolar Uğur Tv Mikrofonlarına Konuştu

Karşılaşma sonrasında 1967 Uşaksporlular Derneği Başkanı Argan Arıcak ve Aşigolar Uğur TV Mikrofonlarına açıklamalarda bulundu.

Arıcak ''Bu Kadro Yetersiz''

Arıcak ''Maça çok iyi başladık, adeta 1-0 önde başladık. 2. Dakikada rakip kalecinin yapmış olduğu hatadan dolayı. Çocuklar elinden gelen yaptı ama kalite farkı 2. yarı belli oldu. Bizde durum 1-0 iken %100'lük golü atsak buradan daha güzel ayrılacaktık. Çocukların ayağına sağlık, çocukların gücü bu kadar normal. Düzcespor 2. Yarı da kalitesini gösterdi. Yalnız ben şunu söylemek istiyorum yani şu anda ki yönetim iyi kötü hafta içinde, 2 hafta önce buraya geldi. Uşak'tan belli başlı kişilerden destek için arayışlara girdi. Hiç kimseden Uşakspor için bir icraat yok ben en çok buna üzülüyorum. Bu şehir neden yalnız? Sayın Belediye Başkanı, bu takımı iyi kötü 2 sene sırtında taşıdın, ne oldu da bu takımı bıraktın? Şurada 1 sene sonra seçimler var. Ben işin siyasetinde değilim. Hiç bir zamanda olmadım zaten, bizim üzerimizxde forma olduğu sürece bizim siyasetimiz yok. Bizim siyasetimiz Uşakspor. Bu takımı da basket takımı gibi bitirmek için uğraşıyolar. Ne güzel bu şehrin bir basket takımı vardı, Beko Ligi'nde oynuyordu. Sıra Uşakspor'a mı Geldi? Ben buna üzülüyorum. Bu şehir neden bu kadar sessiz Sayın Valim, Sayın Belediye Başkanım, Sayın Ticaret Odası bu şehir bu takıma neden bu kadar uzak? Elin İstanbullusu Uşakspor'u yönetiyor.  Olmaz bu, buna karşıyım, çocukların mücadelesinden de çok memnunum, şimdi soyunma odasına gidip teşekkür edeceğim hepsine ama bu kadro şu an da yetersiz. Bu kadroya takviye gelmesi lazım yoksa bu sene işimiz zor'' Dedi.
Arıcak konuşmasının devamında Uşaksporun aynı geçen sezon olduğu gibi, bu sezonda yalnız kalmasından yakınarak Uşakspor protokole çok uzak bir takım dedi.

Arıcak ''Uşakspor Protokole Çok Uzak Bir Takım''

Arıcak ''Uşakspor protokole çok uzak bir takım. Şehrin göbeğindeki bu maça insanlar 2 saatini ayırıp gelemiyorlar. Gelmiyorlar derken de haksızlık etmeyelim, Bugün CHP Milletvekili Ali Karaoba sağolsun hakkını yemeyelim maçımıza geldi , halimizi hatrımızı sordu, tribün de destek verdi bize. Biz sezarın hakkını sezara veririz, oraya başkası da gelseydi yine kucaklardık. Bizim Üstümüzde Uşakspor forması olduğu sürece siyaset yok. Biz siyaset yapmıyoruz.'' Dedi.

Editör: Uğur Medya