Uşakspor’da Golcü Yok

Uşakspor, 90 dakika boyunca rakip kalede etkili pozisyonlar üretirken gol için ciddi fırsatlar yakaladı ama sonuca gidemedi. 

Uşakspor:0 – Ispartaspor:2

Ispartaspor'un galibiyetini getiren goller 48. dakikada Alim Harlak ve 90+3. dakikada Ayberk Kaygısız'dan geldi.

Karşılaşma sonrası Uğur TV mikrofonlarına özel olarak açıklama yapan Uşakspor Teknik Direktörü Nazım Gülay takımın skor olarak sonuca gidemediğini söyleyerek gerekli takviyeler yapıldığı taktirde ligde kalacaklarını ifade etti.

Gülay “Atamayana Atarlar”

Gülay “Aslında maç bizim açımızdan iyi başladık. Biz iyi mücadele ettiğimizi düşünüyorum. Ama skorsal olarak yani sonuçlandırmayı yapamazsan gol yiyorsun. Yani o kadar pozisyon var karşı karşıya kaçırdıklarımız var bir sıfırda kaçırdıklarımız var. Yani atarsan bir şeyler oluyor. Sonuçlandırma ile ilgili sıkıntı var. Takımımızın mücadelesinden memnunum yani sen atsan sen kazanacaksın belki maçı ama olmadı atamayana atıyorlar. Şimdi son vuruşlar golcülük yetenek işidir. Yani golcülük özel bir duygudur. Artık orada oyuncunun yeteneklerine kalmış bir olay vuruş anında hissettikleri önemli yani rakip bir defa geldi gol attı ama biz 4-5 defa denedik tehdit ettik olmadı yani golcülük farklı bir olay yani atamıyoruz onunla ilgili sıkıntımız var.” Dedi.

Gülay “Bugün Oynadığımız Futbol Güzel Bir Görüntü”

Gülay “Yani basit pozisyonlarda pas tercihi yaptık veya kötü vuruşlar yaptık olmadı yani olmayınca da rakip atınca mağlup oluyorsun. Takımımız toparlanıyor yani bugünkü görüntü resim kötü değil elinden gelen her şeyi yapıyor çocuklar. Dediğim gibi biz bu ligde uzun vadeli düşündüğümüzde birlikte kalacağımızı düşünüyorum. Ben taşlar yerine oturduğunda devre arasında ne kadar aldığımız her puan bizim için avantaj yani o barajı geçerse 20 puan barajını geçersek devre arasında da yeterli takviyeler olunca bence uzun vadede hiçbir sıkıntı yaşamazlar.” Dedi. 

Uşakspor Ligde Son Sırada

Bu sonuçla ligde 5. mağlubiyetini alan Uşakspor, 4 puanla ligin son sırasına geriledi. Konuk takım Ispartaspor ise bu galibiyetle puanını 18'e yükseltti ve lider Amedspor'un sadece 1 puan gerisinde, 2. Sırada yer alıyor.
 

Editör: Uğur Medya