Karşılaşmaya Seyirci Yasağı Getirildi

Bugün sabah saatlerinde Ankara'da gerçekleşen terör olayının ardından, Uşakspor Amedspor karşılaşmasına taraftar yasağı getirilmişti. 

Uşakspor Amdespor karşılaşması sonrası mikrofonlarımıza özel olarak açıklama yapan Uşakspor Teknik Direktörü Nazım Gülay ve Uşakspor Genel Koordinatörü Recep Yazıcı, karşılaşmayla ilgili fikirlerini ve düşüncelerini aktardı.

Gülay ''Belki Bir Tane Oyuncunun Bedeli, Bizim Takımın Bedeli Bile Değil''

Gülay ''Ülkemiz adına geçmiş olsun. Bugün uyandığımızda farklı bir olayla uyandık. Bunun sonucunda da maça taraftar yasağı geldi. Bu bizi etkiledi, biz bu maça hazırlanırken tabiki dış etkenlerle de hazırlandık. Sahanın içine gelirsekte, karşımızdaki takım bizim gücümüzün üzerinde bir takım. Biz ne kadar istesekte, arzulusakta, sahanın içinde analliz yapsakta, hafta içi analiz yapsakta hücum karşısında bazen hamleler yetersiz kalıyor. Bugün de onu yaşadık, önümüzdeki maçlara bakacağız, Amedspor şampiyonluğun adayı. 90-100 Milyon liralık bir kadrosu var, yüksek bedelli oyuncuları var, kadro derinliği geniş, belki bir tane oyuncunun bedeli bizim takımın bedeli bile değil. yani o aşamadaki bir takıma karşı oynadık. Skorun 4-0 olmaması lazım bunu biz kabullenmiyoruz, ben de kabulenmiyorum, takım da kabullenmiyor ama biz kendi gücümüzde, kendi kategorimizdeki takımlarla aramızdaki maçlara bakacağız. Bizim hedefimiz ligde kalmak. Bunun içinde futbolcularım bütün çabayı gösterecek diğer maçlarda. Önümüze bakacağız karaman maçı var haftaya deplasmanda kendimizi yenileyip en iyi şekilde deplasmana hazırlanacağız'' Dedi.

Gülay ''Biz Aşigolardan Özür Diliyoruz''

Gülay ''Biz Aşigolardan özür diliyoruz. Bizim ayağımıza kadar geldiler desteklediler ama onların içerde olması bizim için avantaj olurdu bugün. Görüyorsunuz 2. gol de mesela sıkıntılı bir gol yedik, top hareketli haldeyken 2. golü yedik ve belki kırılma anıydı o. Taraftarımız sahanın içinde olsaydı belki hakem etkilecekti bundan. geriye alacaktı pozisyonu ama geçti yapacak bir şey yok. Keşke onlar da bizim yanımızda olsaydı daha farklı olabilirdi belki çünkü oyuncunun ritmi, gücü, motivasyonunu taraftar etkiliyor. Hakemi etkiliyor, herşeyi etkiliyor keşke yanımızda olsalardı ama malum olaydan dolayı böyle bir karar almışlar bizim de saygı duymamız lazım'' Dedi.

Yazıcı ''Bizim Gibi Takımlar Arkasında Seyirci Olmadığı Zaman Çabuk Kırılıyorlar''

Yazıcı ''İstemediğimiz bir terör saldırısından dolayı zara gören polislerimizin olduğunu duyuyoruz. Hepsine ailelerine ve ülkemiz adına da geçmiş olsun diyoruz. İçişleri bakanlığımızın vermiş olduğu bir kararla seyirci yasağı getirildi. Biz devletimizin vermiş olduğu her karara saygılıyız o yüzden maça seyircisiz başladık. Seyirci bizim için bir avantajdı, o avantajı kullanamadık. Bizim için dezavantaj oldu. Bizim gibi takımlar itici gücü arkasında bulmazlarsa çabuk kırılgan olabiliyolar. Biz de bugün bunu yaşadık çabuk kırılgan olduk. 4-0'lık bir mağlubiyet yaşadık geçen hafta koyduğumuz mücadeleyi bu hafta koyduğumuz söylenemez. Tabiki eksiklerimizi gördük, yaşadık. Bahanelerin arkasına sığınmak istemiyoruz ama Bizim gibi takımlar arkasında seyirci olmadığı zaman çabuk kırılıyorlar. Bu haftayı unutup önümüzdeki haftalara bakmamız lazım. Rakip kaliteli bir rakipti, oyuncu kalitesi maddi manevi çok yüksek kaliteli oyunculardan kuruluydu. klasları ortadaydı. Taraftarlarımıza affettirmemiz gerekiyor kendimizi. Hocamız da içerde konuştu, futbolcularımız da tabiki üzgün. Biraz daha mücadele gümüzü arttırıp biraz daha dirençli olmamız lazım. İnşallah ilerleyen haftalarda telafi ederiz diye düşünüyorum'' Dedi. 

Editör: Uğur Medya