Uşaklı Milli sporcu Eşem Sude Tural Hırvatistan’da gerçekleştirilen Uluslararası Dünya Gençlik Karate Ligi’nde büyük bir başarı elde etti. 61 kg kategorisinde yarışan genç sporcu, gösterdiği üstün performansla ikincilik derecesine ulaşarak tüm Türkiye'yi gururlandırdı.

UŞAKLI MİLLİ SPORCU EŞEM SUDE TURAL DENEYİMLERİNİ UĞUR TV’YE ANLATTI

Dünya Gençlik Ligi’nde büyük bir başarı sergileyen ikincilik madalyasını ülkemize ve şehrimize getiren, Uşaklı milli sporcu Eşem Sude Tural deneyimlerini Uğur TV’ye anlattı.
Milli sporcu Eşem Sude Tural, karatenin kendisi için bir görev olduğunu vurgulayarak, sporcu olmak isteyen yaşıtlarına tavsiyelerde bulundu. 

Üst üste ödül kazanan Özlem Güngör Spor Akademisi, bu sefer de Çanakkale Open Karate turnuvasını birincilikle 42 madalya alarak genel klasmanı zirvede bitirdi.

DİNÇER GÜNGÖR, ‘’TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLAN BİR TAKIMIZ VE BUNU DA HER YERDE KANITLADIK

Antrenör Dinçer Güngör, konuşmasında Çanakkale’de gerçekleştirdikleri turnuvaya ve Eşem Sude Tural’ın Hırvatistan’daki başarısına değinerek genç sporcularına başarılar diledi.
Dinçer Güngör, ‘’Hırvatistan’a gitmeden önce yoğun bir hazırlık süreci geçirdik. Eşem Sude Tural’ın orada başarılı olmasını istiyorduk. Sporcumuz güvenimizi boşa çıkarmadı ve tüm dünyadan gelen sporcularla mücadele ederek adını finale yazdırdı. Finalde İtalyan grubuna kaybederek ikinci oldu ve turnuvayı tamamladı. Eşem Sude Tural, kariyerine büyük bir başarı eklemiş oldu. Çanakkale’de katıldığınız turnuvaya yaklaşık 73 kulüp ve 1200 sporcu katıldı. Biz kulüp olarak ‘’Minik Yıldız’’ olarak adlandırdığımız ilkokul ve ortaokul seviyesindeki sporcularımızla katıldık. Çok büyük kulüplerin katılmasına ve yarışmanın son gününe katılmamamıza rağmen sıralamayı açık ara farkla birinci olarak bitirdik. Toplamda 42 tane madalya kazandık. Diğer takıma yarı yarıya fark atmış olduk. Çanakkale’den güzel sonuçlarla gelmiş olduk. Türkiye birincisi olan bir kulübüz ve bunu da her yerden kanıtlıyoruz. Velilerimizin ve sporcularımızın katkıları çok büyük. Bu yüzden Özlem Güngör Spor Akademisi’ni bir aile olarak tanımlayabiliriz.’’ dedi.

ÖZLEM GÜNGÖR, ‘’ÇANAKKALE TURNUVASINDA ÇOK GÜZEL SONUÇLAR ELDE ETTİK’’

Milli Antrenör Özlem Güngör ise, turnuva süreci hakkında bilgiler verdi. 

Özlem Güngör, ‘’Çanakkale turnuvası gerçekten büyük bir turnuva oldu. Çocukları kültürel açıdan da geliştirmek için seçtiğimiz bir turnuvaydı. Genel klasmanda turnuvayı birinci olarak bitirdik. Bizim için gurur verici bir turnuva oldu. Ayrıca Eşem Sude Tural’ın Dünya Gençlik Lig’inde derece yaptığı için çok mutluyuz. Hepimiz gurur duyduk. Kadın bir Antrenör olmanın güzel yanları olduğu gibi kötü yanları da var. Karate camiası ne kadar hoş görülü olsa da kadın olarak burada tutunmak zor. Karate camiasının çoğunluğu erkek olduğu için kadın bir Antrenör olarak orada bulunmak zorlayıcı olabiliyor. Vermeniz gereken belli bir mücadele var. Bu mücadele de başarınızla bir yere gelebiliyorsunuz. Güzel yanlarından bahsetmek gerekirse, çocuklara bir anne şefkati ile yaklaşıyorum. Çocukların bir sıkıntısı olduğunda kadın Antrenör olarak bize anlatması daha kolay oluyor. Çocuklara Antrenörlük yaptığım için çok mutluyum.’’ açıklamasında bulundu.
 

Editör: Uğur Medya