Türkiye karate federasyonu Ümit Genç ve 21 yaş altı Milli takımlar Teknik kurulu olarak görevlendirilen Dinçer Güngör ile birlikte 7 antrenör daha görev alacak.

Güngör Gençlerimizi Büyük Organizasyona Hazırlayacak

Uşaklı Milli Takım Antrenörü Güngör yeni göreviyle birlikte milli takımlarda Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında yarışacak ve ülkenin en iyi milli sporcularını antrene edecek. Böylelikle gençlerimizi bu büyük organizasyona hazırlayacak.

WhatsApp Image 2023-10-09 at 12.55.38

Güngör, 31 Ekim-6 Kasım 2023 tarihlerinde Balıkesir’de düzenlenecek olan Ümit Genç U21 Karate Türkiye Şampiyonasında Milli takımlar teknik kurulu olarak ilk görevini alacak. Güngör bu müsabakadan sonra ülkenin çeşitli illerinden milli Takıma seçilen sporcularla Milli takım kampına girecek. Toplamda iki buçuk ay sürecek olan kamp hazırlık sürecini tamamlayan Dinçer Güngör ve milli takım ekibi 9-11 Şubat tarihleri arasında Gürcistan’ın Tiflis kentinde düzenlenecek olan Avrupa karate Şampiyonasında ilk sınavını verecek.

Güngör ‘’Uşaklı Sporcuların Başarabileceklerine İnanıyorum’’

Güngör ‘’Uşaklı sporcuların da Balıkesir’de yapılacak olan milli takım seçmelerini kazanarak Avrupa Şampiyonasında yarışmaya hazır olduklarını ve sporcuların bunu başarabileceklerine inanıyorum.’’ Dedi.

WhatsApp Image 2023-10-09 at 12.55.38 (1)

Güngör ‘’Milli Takıma Hem Antrenör Hem De Sporcu Kazandırma Gururunu Yaşatmak İstiyorum’’

Güngör ‘’Avrupa şampiyonasına Teknik Kurul görevinin yanında daha önceki yıllarda olduğu gibi Uşaklı birçok sporcunun da milli takıma seçilebilir ve milli takıma hem antrenör hem de sporcu kazandırma gururunu hem Uşak’a Hem de baş antrenörü olduğum Uşak Karate Özlem spor Kulübüne yaşatmak istiyorum.’’ Diye ekledi.

Uğur Medya ekibi olarak Avrupa Şampiyonasında teknik ekipte yer alan milli gururumuz Dinçer Güngör’ü tebrik ediyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz.

Editör: Uğur Medya