Nadir Sönmez Kimdir?

Selvioğluspor ve Uşakspor alt yapısında futbol oynayan Nadir Sönmez, Uşak Spor Lisesi ve ardından Kocaeli ve İstanbul Üniversite Besyo Antrenörlük ve Spor Yöneticiliği bölümünü üstün bir başarıyla tamamladı. Yüksek Lisans eğitimi için Almanya’ya gitti.

Nadir Sönmez, Köln Spor Akademisi Hareket Bilimi ve Antrenörlük yüksek lisans mezunu, 1990 doğumlu genç bir antrenör.

UEFA A Lisansına sahip. 1.FC Köln, Viktoria Köln, KFC Uerdingen, 1.FC Mönchengladbach, FSV Duisburg, Wuppertaler SV takımlarında U13-U19 arası yaş gruplarında ve Fortuna Köln U17 takımıyla birlikte 1.Bundesliga’da görev aldı.

Cardiff City'nin yeni teknik direktörü Erol Bulut, Championship ekibine ilk dokunuşlarını yaptı ve teknik heyete Uşaklı Antrenör Nadir Sönmez’i dahil etti.

İngiltere Championship takımı Cardiff City'nin teknik direktörlük görevine getirilen Erol Bulut'un teknik heyetinde bulunacak isimler de belli oldu.

YUNAN KONDİSYONER, UŞAKLI TÜRK ANTRENÖR, HIRVAT KALECİ ANTRENÖRÜ

Bulut, Gaziantep FK'yı çalıştırırken fitness antrenörlüğü yapan Yunanistanlı Nikolaos Karydas ve şu anda Köln'ün ikinci takımında yardımcı antrenörlük yapan Nadir Sönmez'i ekibine aldı. Ayrıca Hırvat kaleci antrenörü Mario Galinoviç de teknik heyette yer alacak.

Nadir Sönmez’e Uğur Medya ailesi olarak yeni görevinde başarılar diliyoruz.

HABER: SEMİH ŞAH

Editör: Uğur Medya