"UŞAK YÖRESİ TÜRK HALK MÜZİĞİ VE ÖZELLİKLERİ" YAYIMLANDI

Türk Halk Müziği Bilim Uzmanı ve Müzik Öğretmeni Yavuz Turgut eğitimini Afyon Kocatepe Üniversitesi Türk Halk Müziği Bölümü, bağlama eğitimi alarak tamamladı. Turgut, memleketi olan Uşakla ilgili tarihi değer ve kültürle çıkmış olduğu bu yolda birçok projede bulundu ve bununla ilgili olarak 20 yıllına verdiğini Türk Halk Müziği hayatında yeni kitabıyla Uşak değerlerini yansıtmaya devam ediyor.                     

“UŞAK’IN YEREL KÜLTÜRÜNE HER ZAMAN DEĞER KATMAK İSTEDİM”                   

Yavuz Turgut'un yeni kitabı "Uşak Yöresi Türk Halk Müziği ve Özellikleri", Uşak'ta bulunan tarihi ve kültürel değerleri, yöresel Türk Halk Müziği özellikleriyle bir araya getirerek okuyuculara sunuyor. Kitapta, Uşak'ın müzikal mirası, yerel enstrümanlar, müzikal formlar ve müzikal kişilikler gibi konular ele alınıyor.                

“UŞAK TÜRK HALK MÜZİĞİ’Nİ BİLİMSEL OLARAK ELE ALAN İLK KİTAPTIR”                 

Uşak'ın tarihi ve kültürel değerlerine, müzikal mirasına ilgi duyan okuyucular için Yavuz Turgut'un "Uşak Yöresel Türk Halk Müziği ve Özellikleri" kitabı, büyük bir kaynak niteliği  taşıyor.                  

“DERLEMECİLİKLE İLGİLİ EN ESKİ FOTOĞRAFLARDAN BİRİDİR”                   

Uğur TV olarak bizi konuk eden Yavuz Turgut hocamıza teşekkür ediyoruz. "Uşak Yöresel Türk Halk Müziği ve Özellikleri" kitabıyla ilgili yapmış olduğumuz söyleşinin tamamı Pazartesi günü saat 20’de Kültür-Sanat programımızda olacak bizi izlemeye devam edin.

Editör: Uğur Medya