Uşak’ta geçtiğimiz günlerde Merkez Yeşil Karaağaaç’ta açılışı yapılan ‘Jandarma Asayiş Noktası’nın bir yenisi bugün Eşme ilçesinin Yeşilkavak köyüne Uşak Valisi Turan Ergün’ünde katılımıyla açıldı.

Uşak’ta 6 Adet Jandarma Asayiş Noktası Kurulması Hedefleniyor

Uşak, güvenlik tedbirlerini artırmak ve halkın huzurunu güvence altına almak için belirli bölgelere kurulan "Jandarma Asayiş Noktaları" projesini hayata geçirmeye devam ediyor. Projede 6 bölgede kurulması hedeflenen Jandarma Asayiş Noktaları’nın ikincisi bugün Eşme Yeşilkavak köyünde il ilçe protokol üyeleri ve köy halkının katılımıyla gerçekleşti.
Açılışta konuşma yapan Vali Ergün, bu tür güvenlik noktalarının, bölgede yaşanabilecek sorunlara hızlı ve etkili bir şekilde müdahale etmeyi, asayişi sağlamayı ve halkın güvenliğini korumayı hedeflediğini ifade etti.

Ergün “Asayiş Noktalarımızı Açmaya Devam Edeceğiz''

Ergün ''Jandarma asayiş noktası fikrimiz geçen yıl asayiş toplantıları değerlendirmesinde, gündeme geldi ve değerlendirdik. İlimizde en hareketli kavşak noktalarından hem de nüfus olarak belirlenen en önemli 6 nokta belirledik. Bunlardan ilkini iki hafta önce Yeşil Karaağaç'ta açtık ve hizmete girdi. İkincisinide bugün Yeşil Kavak Köyü'nde açıyoruz. Niye buraları seçiyoruz? Hem nüfus olarak büyük hem de köyün ötesinde bir kavşak noktası, diğer köylerin aynı zamanda da Denizli Yolunun bağlantı noktası. Bundan sonra da önümüzdeki programlar dahilinde bir diğerini de Banaz'da açacağız, yine vatandaşımızın sıklıkla kullandığı, Hamam Boğazı'nda, Bölme'de bu şekilde 4 planımız daha var.'' Dedi.

Editör: Uğur Medya