Uşak Protokolü Açılış Törenine Katıldı

Uşak'ta Yeşil Kaarağaç mevkinde jandarma asayiş noktası açılış törenine Uşak Valisi Turan Ergün,  Uşak İl Jandarma Komutanı Fahri Semiz ve il protokol üyeleri ile birlikte il temsilcileri katıldı.

Açılışta konuşma yapan Vali Turan Ergün, çıkan sorunlara anında müdahale etmek için 6 Adet Jandarma Asayiş Noktası kuracaklarını ve bunların ilkini Karaağaç bölgesinde kurduklarını ifade etti.

Ergün ''6 Asayiş Noktası Daha Açacağız'' 

Ergün “Bazı zamanlarda bu bölge bir ilçe kadar kalabalık hale geliyor. Özellikle bizim yurtdışındaki hemşerilerimizinde Uşak'a gelmesiyle birlikte, bu bölgelerde nüfus çok artıyor. Biz bu şekilde 6 asayiş noktası kuracağız. Bunlardan ilkini bugün açıyoruz, buradaki amacımız, hem önleyici kolluk hizmetlerini bizzat vatandaşımızın ayağına getirmek hem de vatandaşımızın kollukla ya da devlete ulaşması gereken bir sorunu olduğunda bu sorunu en kısa zamanda fiziken, nasıl ve nereye ulaştırabilir onlara çözüm aramak. Bu Sebeple de biz bu yerleri belirlerken, nüfusun yoğun olarak arttığı bölgeleri belirledik. Yeşil Karaağacı bugün açıyoruz, önümüzdeki hafta Eşme Yeşil Kavak Köyü'nde açacağız, daha sonra yıl içinde de Bölme, Bozkuş, Büyük Otlak ve Hamam Boğazı'nda asayiş noktalarımızı açacağız'' Dedi.

Editör: Uğur Medya