Bugünkü Resmi Gazete'nin yayımlanan sayısında, İçişleri Bakanlığı'na bağlı olarak gerçekleştirilen atama kararları kamuoyuna duyuruldu. Bu atamalar, Uşak ilindeki kamu görevlerinde önemli değişikliklere işaret ediyor. 

Yapılan atamalara göre, Nevşehir Avanos Kaymakamı Olgun Öner, Uşak Vali Yardımcısı olarak atandı. İzmir Vali Yardımcısı Önder Can ise yeni görevi olarak Uşak Vali Yardımcılığı'na getirildi. Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Cuma Emeç, Uşak Banaz Kaymakamı olarak görevlendirildi. Ayrıca, Balıkesir Vali Yardımcısı Gülihsan Yiğit'in yeni görev yeri Uşak Valiliği Hukuk Müşavirliği oldu.

olgun öner

1) Olgun Öner 

Olgun Öner, Nevşehir Avanos Kaymakamlığından, Uşak Vali Yardımcısı olarak Atandı.

1980 yılında Elazığ’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Elazığ’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 2002 yılında mezun oldu. 2003–2005 yılları arasında Türk Telekomünikasyon A.Ş. Genel Müdürlüğünde Uzman Yardımcısı olarak görev yaptı. 2005 yılında Adana Kaymakam adayı olarak başladığı Mülki İdare mesleğinde Akören ve Yalıhüyük Kaymakam vekilliklerinde bulunduktan sonra İngiltere’de Exeter Üniversitesinde 1 yıl süreyle yabancı dil eğitimi gördü ve yönetim sistemleri üzerine çalışmalarda bulundu. Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalında Yüksek Lisans eğitimini, İnönü Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı, Siyaset ve Sosyal Bilimler Bilim Dalında Doktora eğitimini tamamladı.

Kaymakamlık kursunu başarı ile tamamlayarak 2008-2011 yılları arasında Tokat-Pazar Kaymakamı, 2011-2013 yılları arasında Kahramanmaraş-Çağlayancerit Kaymakamlığı yaptı. 2013-2017 yılları arasında Tunceli Vali Yardımcısı olarak görev yapan Kaymakam Olgun ÖNER buradaki görevi esnasında aynı zamanda Tunceli İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ve son olarak da Kayyım Tunceli Belediye Başkan Vekilliği görevlerini yürütmüştür.
2017 yılında Ağrı-Diyadin Kaymakamı olarak atanan Olgun ÖNER bu göreviyle birlikte 31 Mart 2019 yerel seçimlerine kadar Kayyım Diyadin Belediye Başkan Vekilliği görevini de yürütmüştür.  Avanos İlçe Kaymakamlığı görevinden Uşak Vali Yardımcılığına atanan Olgun ÖNER evli ve 2 çocuk babasıdır.

önder can

2) Önder Can 

Önder Can, İzmir Vali Yardımcılığından, Uşak Vali Yardımcılığına Atandı. 

Manisa’nın Kula ilçesinde 1979’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kula’da tamamladıktan sonra 1995 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1999 yılında mezun oldu. Avukatlık stajını tamamladıktan sonra askerlik hizmetini uzun dönem yedek subay olarak yaptı. Mülki İdare Amirliği mesleğine  91. Dönem Kaymakamlık Sınavı'nı kazanarak 2004 yılında Uşak Valiliği Kaymakam Adayı olarak başladı.
Adaylık döneminde sırasıyla Eskişehir-Mihalıççık ve Afyonkarahisar-Kızılören Kaymakam Vekilliği görevlerini yaptıktan sonra asaleten Burdur-Çeltikçi Kaymakamlığı, Ardahan-Çıldır Kaymakamlığı, Siirt Vali Yardımcılığı, Denizli-Bozkurt Kaymakamlığı , Van Vali Yardımcılığı ve Urla Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

cuma emeç

3) Cuma Emeç 

Kahramanmaraş Vali Yardımcısı olan Cuma Emeç, Uşak Banaz Kaymakamı olarak atandı.
1984 yılında Antakya'da doğan Kaymakam Cuma EMEÇ, ilk ve Orta öğrenimini Antakya'da tamamladı. 2003 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 2007 yılında başarıyla mezun oldu.
2009 yılında Maliye Bakanlığı'nda kısa bir süreliğine Muhasebe Denetmenliği görevinde bulundu. Aynı yıl İçişleri Bakanlığı'nın açmış olduğu Kaymakam Adaylığı Sınavını  kazanarak, 2010 yılında 98. dönem Hatay Kaymakam Adayı olarak Kaymakamlık mesleğine iktisap etti. Hatay/Kumlu, Kütahya/Domaniç ve Karaman/Sarıveliler ilçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerinde bulundu. Gaziantep/ Nizip ilçesinde Kaymakam Refikliği stajını, Zonguldak/Çaycuma ve Zonguldak/Gökçebey ilçelerinde Mülkiye Müfettişi refakatinde teftiş stajlarını tamamladı. ABD Virginia Tech Üniversitesi'nde 1 yıl süreyle dil eğitimi, ABD'nin kültürü, kurumsal işleyişi ve yönetimi hakkında eğitim aldı. Ordu/ Gülyalı, Yozgat/Çekerek, Gaziantep/Araban , Malatya/ Arguvan, Sivas /Kangal ve Tunceli Hozat ilçelerinde Kaymakam olarak görev yaptı.
Kamu Yönetimi Programında Tezli Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Görev yaptığı illerin Valileri tarafından 7 adet başarı belgesi ve 2 adet üstün başarı belgesi ile taltif edildi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Semineri, Sınır ve Gümrük İşlemleri Semineri, Kalabalıkların Etkin Yönetimi Seminerlerine katıldı.

gülihsan yiğit

4) Gülihsan Yiğit

Gülihsan Yiğit, Balıkesir Vali Yardımcılığından, Uşak Valiliği Hukuk Müşavirliğine Atandı.
1965 yılında Malatya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Gülihsan Yiğit, Niğde Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Aksaray - Gülağaç Kaymakamlığı, Elazığ - Alacakaya ve Palu Kaymakamlığı, Erzurum Vali Yardımcılığı, Osmaniye - Bahçe Kaymakamlığı, Kırklareli - Vize Kaymakamlığı, Antalya Vali Yardımcılığı görevlerini yaptı.
 

Editör: Uğur Medya