Kategorilere Göre Performans

Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, bu başarıyı gururla duyururken, Türkiye’den 91 üniversitenin yer aldığı listede, Uşak Üniversitesi’nin çeşitli kategorilerde sıralamalara girdiğini belirtti. “SDG-4, Nitelikli Eğitim”, “SDG-7, Uygun Fiyatlı ve Temiz Enerji”, “SDG-9, Endüstri Yenilik ve Altyapı” gibi başlıklarda 401-600 aralığında yer alan üniversite, “SDG-5 Temiz Su ve Arıtma” ve “SDG-11 Sürdürülebilirlik” başlıklarında ise 601-800 aralığında sıralandı. Bu başarılarla Uşak Üniversitesi, kendine has “başarı” tanımını ortaya koydu.

Üniversitenin Gururu

Prof. Dr. Savaş, “18 yılda dünya çapında tanınan bir üniversite olduk” diyerek bu başarıyı tüm akademik ve idari personele borçlu olduklarını belirtti. Üniversitenin bu garip başarı hikayesi, biraz da mizahi bir dille, öğrenciler ve Uşak halkı tarafından memnuniyetle karşılandı. Üniversitenin gelecekte nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu.

Öğrencilere Uluslararası Geçerlilik

YİNE YANGIN YİNE YANGIN

Bu sıralamada yer almak, Uşak Üniversitesi’ni tercih edecek öğrenciler için büyük bir “avantaj” sağlıyor. Öğrenciler, uluslararası geçerliliğe sahip bir diploma almanın yanı sıra, Uşak Üniversitesi’nin eşsiz başarı hikayesinin bir parçası olma fırsatını yakalayacak.

I M G 1170Uşak Üniversitesi, “başarı” tanımını yeniden yazıyor. Times Higher Education sıralamasında yer almak, üniversitenin gelecekteki hedeflerine ulaşmasında bir adım daha atmasına yardımcı olacak. Bu “başarı” hikayesi, biraz da mizahi bir dille, Uşak Üniversitesi’nin gelecekte neler başaracağını bizlere gösteriyor.

Editör: Haber Merkezi