Uşak Üniversitesi'nde bir öğrenci, mezuniyet töreninde sahneden inerken LGBT bayrağı açtı.

Kameralara yansıyan görüntüler sosyal medyada hızla yayıldı.

Uşak Üniversitesi'nden Açıklama Gecikmedi

Bunun üzerine harekete geçen Uşak Üniversitesi yaşanan olayla ilgili bir duyuru yayınladı.

Uşak Üniversitesi’nin duyurusu şu şekilde oldu;

“Uşak Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nün 17.07.2023 tarihindeki mezuniyet töreni sırasında mezun öğrencilerden birisi kıyafetine gizlediği LGBT paçavrasını hiçbir yetkilinin izni ve bilgisi olmaksızın tören esnasında provokasyon amacıyla ani bir hamle ile açmıştır. Üniversitemiz yönetim birilerinin bu şahsi eylemi tasvip etmesi ve desteklemesi imkansızdır. Söz konusu şahsi davranışla ilgili resmi işlemler başlamıştır.”

Bir Açıklamada Alperen Ocakları'ndan Geldi

Konu ile ilgili açıklama yapan Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Ali Karaca yaşanan LGBT’nin eylem ve faaliyetlerine özgürlük adı altında müsaade edilmesini ve meşru görülmesini kabul etmiyoruz. Dedi.

Karaca “Uşak Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nün 17.07.2023 tarihindeki mezuniyet töreninde sapkın LGBT topluluğunun paçavrasının açıldığını esefle öğrendik.

Üniversitede paçavrası açılan sapkın topluluk LGBT aileyi ve neslimizi hedef almaktadır. Aile Müslüman Türk toplumunun temel yapı taşıdır. Aile kurumunun bozulması toplumun bozulması demektir. Ahlakımızı, maneviyatımızı, toplumumuzu, gençlerimizi, neslimizi hedef alan bu güruha hiçbir alanda müsaade etmeyeceğimizi bildiriyoruz. LGBT’nin eylem ve faaliyetlerine özgürlük adı altında müsaade edilmesini ve meşru görülmesini kabul etmiyoruz.

Alperen Ocakları olarak hedeflediğimiz gençlik Türk-İslam mayasıyla yoğrulmuş, milli ve manevi değerlerine, Türk ahlak, örf ve adetlerine bağlı, Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun tabiriyle “Nefsini ruhuna, ruhunu Allah'a tabi kılmış bir gençlik”tir. Müslüman Türk toplumunun ideal gençliği böyle olmalıdır. Gençlerimiz ahlaktan ve maneviyattan yoksun sapkın düşüncelerin değil, yabancılaşmadan çağdaşlaşmak şiarı ile nesilden nesile aktarılan Türk İslam medeniyetinin değerlerinin izinde gitmelidir.

Sapkın güruh LGBT’nin faaliyetlerini meşrulaştırmak, göz yummak ve izin vermek toplumumuzu felakete sürüklemektir. Bu alanda alınacak tedbirleri yetkili tüm makamlardan bekliyor ve talep ediyoruz. Toplumumuzun ve neslimizin içinde bulunduğu yaşam alanlarında karar sahibi olan yetkilileri, aile, toplum ve neslimizin korunmasında kendilerine düşen sorumluluk bilinciyle göreve davet ediyoruz.

ALİ KARACA

ALPEREN OCAKLARI EĞİTİM KÜLTÜR VE DAYANIŞMA VAKFI GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

Editör: Uğur Medya