Uşak Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen İletişim Fakültesi mezuniyet töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Törende açılış konuşmalarında mezunlar adına konuşan 2022-2023 iletişim fakültesi birincisi Nevra Ayan, “4 yıl önce fakülteye ilk geldiğimde söylediğim ilk şey çok heyecanlı olduğumdu ve her şey çok güzel başladı. Ancak, pandemiyle karşılaşmamızın ardından şartlar karmaşık ve zor bir hal aldı. Online, yüz yüze, karma eğitim derken, bizler için birçok engelle karşılaştık. Bu zorluklara rağmen Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin değerli akademisyenleri, teknik ve yaratıcı becerilerimizi geliştirmek adına çabalarını esirgemedi. Onlara, öğretileri, sabırları ve ilhamları için tüm öğrenci arkadaşlarım adına teşekkür etmek istiyorum,” şeklinde konuştu.

Melisa Gülteke “30 Mayıs 2022 Tarihinde trafik kazasında hayatını kaybeden Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Sude Ürer ile hep konuşurduk mezuniyet töreninde kırmızı giymek isterdi. Ben onu bugün temsilen kırmızı giydim. Kendisine ailesine sabır diliyorum.” Dedi.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Sezgin konuşmasında “Üniversitemiz iletişim Fakültesi bu sene 7 mezunlarını vermenin haklı gururunu yasamaktadır. Bu gurur sadece üniversitemiz ve fakültemize ait değil çocuklarının bu günlere gelmesinde her türlü fedakârlığı gösteren anne-babalar, aile büyükleri ve su anda eğitimini basari ile bitiren mezunlarımıza aittir” Dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Lütfü Özal, “Bugün burada, Fakültemizin mezuniyet törenini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Öncelikle bu anlamlı günde aramıza katıldığınız ve sevincimize ortak olduğunuz için şahsım ve Üniversitemiz adına hepinize teşekkür ediyor, törenimize hoş geldiniz diyorum. Dünyaya geldikleri andan itibaren üzerine titrediğiniz, büyük emeklerle, özenle yetiştirdiğiniz göz bebekleriniz evlatlarınızı, vatana hizmet yolculuğuna uğurlamanın vakti geldi. Artık onlarla iftihar edebilirsiniz. Biliyoruz ki bundan sona onların yaptıklarını onurla ve gururla izleyeceksiniz. Arkanıza dönüp baktığınızda hepiniz bu süreçte zorlu bir eğitimden geçtiğinizi göreceksiniz. Bugün her biriniz artık ülkenize ve dünyaya karşı sorumlu birer gençsiniz. Hepinizin idealleri var, hedefleriniz büyük. Hedefe giderken kendinize bir plan yapın ve o plan sizden başka kimsenin değiştirmesine müsaade etmeyin.’’ Diye konuştu.

Konuşmaların ardından, dereceyle bölümlerini tamamlayan öğrenciler ve diğer mezunlar için mezuniyet belgeleri öğretim üyeleri tarafından takdim edildi. Gülümseyen yüzler, gururlu aileler ve mutlu öğrencilerle dolu bir atmosfer vardı. Diplomalarını alan öğrenciler, coşkulu bir şekilde müzik eşliğinde geri sayım yaparak keplerini havaya fırlattılar. Bu anlamlı ve özel anı paylaşmak için birlikte kutladılar.

Mezuniyet töreni, büyük bir heyecan ve coşkuyla geçti. Aileler, çocuklarının bu önemli kilometre taşını yaşarken duygusal anlara tanıklık ettiler. Sevinç ve gurur gözlerinden okunuyordu. Her bir öğrenci, geleceğe olan umutlarıyla birlikte mezuniyetlerini kutlamak için bir araya geldi.

Editör: Uğur Medya