Gelçik ‘’Güvenli Sürüş Alanları İstiyoruz’’

Uşak Bisiklet Spor Kulübü Başkanı Mehmet Gelçik, ''Bisikletlilerin desteklenmesini istiyoruz'' diyerek güvenli sürüş alanları istediklerini belirtti.

Gelçik ‘’Bisiklet Yolumuz Hiç Yok ve Bisiklet Yolları İstiyoruz’’

Gelçik‘’Bisiklet yolumuz hiç yok. Atapark etrafına bir tane bisiklet yolu yapıldı. Orası dar olduğu için kaldırıldı. Uşak Bisiklet Spor Kulübü olarak biz güvenli sürüş alanları istiyoruz. Bisiklet yolları istiyoruz ve bisikletlilerin desteklenmesini istiyoruz.’’ Dedi.

Doğanay Güzelgün Anısına Farkındalık Sürüşü Olacak

Mehmet Gelçik, konuşmasında İstanbul’da vefat eden bisikletçi Doğanay Güzelgün anısına farkındalık sürüşü etkinliği yapacaklarından bahsederek bütün bisiklet severleri bu tura davet etti.

Gelçik ‘’Dikkatsiz Sürücüler Yüzünden Arkadaşlarımız Yollarda Can Veriyor’’

Gelçik '’Dikkatsiz sürücüler yüzünden ve onları görmedikleri için sürekli arkadaşlarımız yollarda can veriyor. En son İstanbul’da vefat eden çok sevilen bir bisikletçi arkadaşımız için Doğanay Güzelgün anısına farkındalık sürüşü etkinliği yapıp bisiklet kazalarına dikkat çekmek için 7 km bir turumuz olacak. Bütün bisiklet severleri bu tura davet ediyorum.’’ Diye ekledi.

Uğur ‘’ Bisiklet Sporunda Bayanları Daha Çok Görmek İstiyoruz’’

Uşak Bisiklet Spor Kulübü üyesi Melisa Uğur, Uşak’ta bisiklet süren bayan sayısının az olduğunu söyleyerek bisiklet sporunda bayanları daha çok görmek istediğini ifade etti.

Uğur ‘’Uşak’ta Bisiklet Süren Bayan Sayısı Daha Çok Olmalı’’

Uğur ‘’Bisiklet sürmek büyük bir özgürlük. Kendinizi birebir doğanın içerisinde temas halinde daha güzel ve keyifli hissediyorsunuz. Arkadaşlarla bir arada olmak, keyifli, neşeli bir şekilde devam etmek çok güzel. Herkesi bekliyoruz. Ancak Bayanları daha çok görmek istiyoruz. Çünkü Uşak’ta bisiklet süren bayan sayısı daha az. Aktif olarak daha çok olurlarsa mutlu olacağız.’’ Dedi.

Uludağ ‘’ Sosyal Olarak Kendimizi Geliştirdik’’

Uşak Bisiklet Spor Kulübü’nün diğer üyesi Müesser Uludağ, ‘Yaptığımız aktiviteler sayesinde birçok arkadaş edindim.’ Diyerek sosyal açıdan bisikletin hayatındaki yerine değindi.

Uludağ ‘’Aktiviteler Sayesinde Birçok Arkadaş Edindim’’

Uludağ ‘’Grup üyelerinin çoğuyla daha önce arkadaş değildim. Bu aktiviteler sayesinde birçok arkadaş edindim. Sosyal olarak kendimizi geliştirdik. Güzel bir çevreye sahibiz. Kulübe Uşak’ta güzel bir oranda katılım var. Daha da katılım olabilir. İlgilenen herkesi bekleriz.’’dedi.

Mıdık ‘’ Bisiklet Sürmek Hayatımda Hem Psikolojik Hem De Sağlık Açısından Faydalı’’

Uşak Bisiklet Spor Kulübü üyesi Muhammet Murat Mıdık yaptığı konuşmada ‘Bisiklet sürmek hayatımda hem psikolojik hem de sağlık açısından olumlu sonuçlar verdi.’ Diyerek bisiklet sporunu faydalarından bahsetti.

Mıdık ‘’Bisiklet Sporunu Tüm Gençlere Öneriyorum’’

Mıdık ‘’Ben özellikle bisiklet sporuna tansiyon, ritim bozukluğu ve sigarayı bıraktığım için başladım. Bu başlama serüveninden sonra çok büyük fark ettirdi. Önceden nabzı yüksek bir insanken şuan biraz daha yavaşlamaya başladı. Bisiklet sporunu tüm gençlere öneriyorum. Ülkemizde özellikle bisiklet sporunda üst yaş gruptaki insanlar var. Fakat ben gençlerinde bu sporun izinden gideceğini düşünüyorum.’’ Dedi.

Aslan ‘’Tüm Gençleri Bisiklet Sporuna Davet Ediyorum’’

Uşak Bisiklet Spor Kulübü’nün en küçük üyesi 15 yaşındaki Burak Aslan konuşmasında kafelerde boş zaman geçirmek yerine kendinizi geliştirebilirsiniz diyerek tüm gençleri bisiklet sporuna davet etti.

Aslan ‘’Kafelerde Boş Zaman Geçirmek Yerine Kendinizi Geliştirebilirsiniz’’

Aslan ‘’Bisikletimi geliştirdim. Kendimi geliştirdim. Kafelerde oturup bir kahveye 70 TL vermektense kendimi geliştirip, doğayı keşfedip, bisiklet sürmek daha mantıklı geldi. Tüm gençleri bisiklet sporuna davet ediyorum. Kafelerde boş zaman geçirmek yerine kendinizi geliştirebilirsiniz.’’ Dedi.
 

Editör: Uğur Medya