Güneş “2019’ta Uşak Belediyesi’nin 120 Milyon Dolar Borcu Vardı”

Geçtiğimiz günlerde bir açıklama ile gündeme gelen Ak Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş 2019’da Uşak Belediyesi’nin 120 Milyon Dolar borcu olduğunu ifade etti ve akabinde bu borcu mevcut başkan Mehmet Çakın’ın 10 Milyon Dolar’a düşürdüğünü söyledi.

Uşak Belediyesi’nin Dolar ile İfade Edilen Bu Borcu Doğru Mu? Uşak Belediyesi’nin Dolar ile İfade Edilen Bu Borcu Doğru Mu?

Bizde o dönemin başkanı Nurullah Cahan başta olmak üzeri parti temsilcileriyle birlikte yanında yer alan başkan yardımcılarına ulaştık.

Cahan “Siyaseti Bıraktım, Görüş Belirtmek İstemiyorum”

Görüşmelerimizde eski belediye başkanı Nurullah Cahan bu konuyla ilgili konuşmak istemediğini ve siyaseti bıraktığını dile getirdi.

Uğur “Borca Sahip Çıkan Yok, Hizmete Sahip Çıkan Var Mı?”

Dönemin başkan yardımcısı Hüseyin Ufuk Uğur ise 2017 yılında başkan yardımcılığı görevini bıraktığını söyledi. Uğur, 2014-2017 arasında ayrıcalıklı bir dönemde görev yaptığını ve şehre büyük yatırımlar yapıldığına değinerek bunun siyasetçilere sorulması gerektiğini söyledi. İsmail Güneş’in açıklamasının en hafif tabiriyle talihsiz olduğunu belirtti. Ayrıca Uğur belediyenin borçlarının olmasının hizmet yapıldığını anlamına geleceğini ifade ederek kimsenin bu borçlara sahip çıkmadığını söyledi ve hizmete sahip çıkan var mı merak ediyorum dedi.

Altay “İsmail Güneş’in Açıklamasıyla İlgili Bilgim Yok, Farklı Bir Şey Söylemeyeyim”

Dönemin Milletvekili Mehmet Altay konu hakkında bilgisi olmadığını ve farklı bir şey söylemek istemediğini ifade etti.

Güneş “Borcun İçeriğini Bilmiyorum”

Konuyla ilgili açıklama yapan İsmail Güneş ise borcun içeriği ile ilgili bilgisi olmadığını sadece rakamı bu şekilde bildiğini ve içeriğinin ise Belediye Başkanı’na sormamız gerektiğini söyledi.

Çakın “Telefonla Görüşmüyorum”

Uşak Belediye Meclisi Toplantısı Gerçekleştirildi Uşak Belediye Meclisi Toplantısı Gerçekleştirildi

O dönemin il başkanı ve şu anda mevcut belediye başkanı olan Mehmet Çakın ise basınla telefonda görüşmediğini belirterek konuyla ilgili özel kalem müdürünü veya basın birimiyle irtibata geçmemizi söyledi. 

Uğuz “Borcun İçeriği İçin Tüm Dokümanlara Bakılması Gerekli”

Özel Kalem Müdürü Ahmet Uğuz ise bu konun incelenebilmesi ve içeriğinin ortaya çıkarılması için tük dokümanlara bakılıp ancak o şekilde açıklayabileceklerini söyledi.

Bayer “Yorum Yapmak İstemiyorum”

Son olarak ise dönemin merkez ilçe başkanı Mehmet Bayer’e ulaştık ve borcun içeriğini sorduğumuzda konu hakkında yorum yapmak istemediğini söyledi.

Haberimize konu olan Hakan Uludağ ise haberde isminin geçmesini istemedi.

Bu görüşmelerle sonucunda yine sorumuzun cevabını alamadık.

Sonuç olarak BASININ TARAFSIZLIK İLKESİ GEREĞİNCE halk adına, vatandaş adına, kamu adına üzerimize düşen görevi yaptık. 

Soruyoruz?

Bu konunun muhatapları olan temsilciler acaba gerçek bir açıklama yapacak mı?
 

Editör: Uğur Medya