Uşak Belediyesi Esnafla Karşı Karşıya

Uşak Belediyesi tarafından yaklaşık 20 gündür devam eden Adaş Sokak’ta ki yol yapım çalışmaları sırasında bugün sabah saatlerinde esnaf ve belediye çalışanları arasında bir tartışma yaşandı.

“En Ufak Yağışlarda Dükkanlarımız Su Altında Kalacak”

Tartışmanın sebebi ise yolun kot seviyesinin yüksek olmasından dolayı yağışlarda dükkanlarının su altında kalarak mallarının zarar görmesi olduğunu söyleyen esnaf çareyi ise belediyeye bugün toplu imza alarak dilekçe vermekte aradı.

Projesiz Yol Esnafı Zorda Bırakacak

Projelendirmeden ve doğru tespit yapılmadan alelacele yapılmaya çalışılan yol beraberinde sorunlara neden olmaya başladı. Mühendislik hataları olan ve herhangi bir yetkili tarafından da ilgilenilmeyen Adaş Sokak’ta esnaf düzensizce yapılan yolu çaresizce izler durumda.

800 Metrelik Kısa Yolda 20 Gündür Çalışma Yapılıyor

Yaklaşık 800 metrelik bu yolda 20 gündür devam eden yol yapım çalışmalarının bu kadar uzaması da esnafın müşteri mağduriyeti yaşamasına neden oluyor.

Esnafın Sorunlarını ve Sıkıntılarını Uğur TV Dinledi

Adaş Sokak’ta bulunan esnaflara mikrofonlarımızı uzattığımızda burada ki yol yapım çalışmalarının kot seviyesinin yüksek olmasından dolayı en ufuk bir yağışta dükkanlarını su basacağı riskini taşıdığını ve aynı zamanda dükkanlarına girmekte zorlanacaklarını ifade etti.
 

Editör: Uğur Medya