Ak Partili eski belediye Başkanı Mehmet Çakın'ın dönemine ait borçları, Uşak Belediye binasının önüne asılan dev bir afişle duyuruldu. Yapılan açıklamada, belediyenin net borcunun 1.276.816.921,00 TL olduğu belirtildi.

Uşak Belediyesi’nin Toplam Borcu 1,2 Milyar TL Olarak Açıklandı

Uğur Medya olarak gündeme taşıdığımız ve ulusal medya da büyük yer tutan makam katına asılan afişlerde Uşak Belediyesi’nin taşınmaz satışları 2019 yılından 2024 yılana kadar artış gösterdiğini ve toplam 122 adet taşınmaz satılmıştır.

122 Adet Taşınmaz 188 Milyon TL’ye Satıldı

Uşak Belediyesi'nin taşınmaz satışları da dikkat çeken bir diğer konu oldu. 2019'dan 2024'e kadar gerçekleştirilen 122 adet taşınmazın toplamda 188 milyon TL'ye satıldığı açıklandı. Bu satışların belediye kasasına 188.371.922,14 TL getirdiği belirtildi.

Özkan Yalım Uşak Belediyesi’nin Borçlarını Açıkladı

Baltalı Köyü Göleti ve Protokol Toplantısı Baltalı Köyü Göleti ve Protokol Toplantısı

Borçlar ve taşınmazlarla ilgili olarak Uşak Belediye binası önünde açıklama yapan başkan Özkan Yalım borcun maalesef 1,2 Milyar TL olduğunu ve belediye personellerinin maaşlarının ödenebilmesi için 122 adet taşınmazın satıldığını söyledi.

Yalım: “Maalesef Borcumuz 1,2 Milyar TL’dir”

Yalım “Kıymetli hemşerilerim, Yerel seçimler sürecinde bizleri bu makamlara layık gördüğünüz takdirde, şeffaf bir yönetim anlayışı sergileyeceğimizin sözünü vermiştik. Bu anlamda, belediyemizin mali durumu ile ilgili olarak yönetimi teslim aldığımız gün itibariyle mevcut borç tablomuzu binamızın dışına asarak sizlere ilan ediyoruz. Buna göre güncel borç toplamımız 1 Milyar 276 milyon 816 bin 921 TL’dir. Sizlerin bizlere olan güveni ve sabrı ile her zorluğu aşacağımızı biliyoruz. Söz verdiğimiz gibi gece gündüz çalışarak, giderlerimizi ve borçlarımızı azaltacak, fakirleşen değil zenginleşen bir yönetim anlayışı oluşturacağız. Sonra ise Uşak’ımızı daha yaşanır kılmak için yatırımlarımızı gerçekleştireceğiz. Çünkü Bizim Sevdamız Uşak!” Dedi.

Yalım “Maaşları Ödemek İçin Belediye Mülkleri Satılmıştır”

Yalım: “2019'dan 2024'e kadar geçmiş belediye ne yapmış? Onunla ilgili bilgi vermek istiyorum maaşları ödemek için bakın satış yaptığı gayrimenkullerimiz var satış yapılan gayrimenkullerimizin listesi. Toplamda 122 adet gayrimenkul satıldığını tespit etmiş durumdayız. Yani maaşları ödeyebilmek adına İller Bankası'ndan gelen paranın üzerine maaşlara yetmeyen bakiye adına bu gayrimenkullerimizi Satılmış ve de vatandaşımızın sahip olduğu belediyemizin sahip olduğu mülklerimizi satmışlar.” Dedi.
 

Editör: Uğur Medya