Uğur Medya olarak esnafın sesi olduk ve birlikte başardık. Uzun süredir gündeme taşıdığımız ve sürekli olarak yetkililere ve Uşak Belediyesi'ne seslenerek haberini yaptığımız 3. Sanayi Sitesi'nin yapımı için Uşak Belediyesi sessizliğini bozdu.

Uğur Medya Olarak Esnaf’ın Sesi Olduk ve Birlikte Başardık

Uşak Bir Eylül Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi bugün gerçekleşen ‘Bir Eylül Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi 2023 Mali Genel Kurulu’ gündeminde yine 3. Sanayi Sitesi vardı.

Uzun süredir Uğur Medya olarak gündeme taşıdığımız ve özverili çalışmalarımız sonucunda, belediye yetkilileri harekete geçerek 3. Sanayi Sitesi’nin inşaatı için kesin tarihi verdi.
Bir Eylül Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi 2023 Mali Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşti

Toplantıya katılan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın konuşmasında 3. Sanayi Sitesi inşaatının, Uşak’ın kurtuluşu olan 1 Eylül 2023 tarihinde başlayacaklarını söyledi.

Çakın “3. Sanayi Sitesi Bölgesinde Mülkiyet Sorunlarının %99’unu Çözdük”

Çakın “2016 yılında kooperatifimizle belediyemiz arasında yapılan protokolün yükümlülüklerini en önemli kısımları olan bu alana kooperatifin resmen sahibi olması, üzerindeki mülkiyet sorunları başta olmak üzere parselasyon işlemlerinin tamamlanmış ve alanın İnşaat yapmaya hazır hale gelmiş olmasını tamamlamış, temin etmiş olarak karşımıza gelmiş bulunuyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.
Artık bu alan kooperatifimizin resmen sahibi olduğumuz ve üzerinde kısa zaman sonra inşaatlarımızın başlayacağı, ama esasen aynı içinde bulunduğumuz 1 Eylül Sanayi Sitesi gibi paydaş olarak, resmi olarak artık burada yerimizin olduğunu bir kooperatif üyesi olarak mülkiyetimizin olduğunu gösterir belge. Şükürler olsun uzunca bir süre, öncelikle mülkiyet sorunlarını kamulaştırma problemlerini çözme çalışmalarımızı %99 oranında bitirmiş bulunuyoruz.

Çakın “1 Eylül 2023’te 3. Sanayi Sitesi İnşaatına Başlıyoruz”

Çakın “İnşallah kooperatifimizin de adını verdiği gibi 1 Eylül Uşak’ımızın kurtuluşunda burada ilk dükkanların dikildiğini göreceğiz.  2023 bu sene 1 Eylül'de şöyle vekilimize de söylemiş olalım inşallah bakanlarımızla birlikte, hep birlikte ilk dükkanlarımızın binalarının burada dikildiğini hep birlikte Bismillah diyeceğiz ve arkasından da adım adım, sizlere bizleri aynı şekilde bir üyenizde olarak, yormayacak şekilde, en uygun şartlarda, en uygun imkanlarla bu planlanmış olan bütün dükkanları adım adım gerçekleşmesini de temin edeceğiz hedefimiz inşallah önümüzdeki genel kurulda da inşallah bölgede çok ciddi anlamda bir yapılaşmanın gerçekleştiğini görmüş olacağız.” Dedi.
Uğur Medya olarak, esnafın destekçisi olmaya devam edeceğiz. 3. Sanayi Sitesi'nin yapımı sürecini yakından takip ederek, sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.
 

Editör: Uğur Medya