Sanat camiasının sevilen isimlerinden 78 yaşındaki usta oyuncu, uzun süredir mücadele ettiği sağlık sorunlarına yenik düşerek aramızdan ayrıldı.

Gökçer, kariyerine tiyatro ile başlamış ve zamanla sinema ve dizi projelerinde de yer almıştı. Kendine özgü tarzı ve başarılı performanslarıyla izleyicilerin sevgisini kazanan sanatçı, Türk sinemasının önemli isimleri arasında yer alıyordu.

CHP Milletvekili Ali Karaoba, TOKİ’nin “İlk Evim Arsa” Projesini Gündeme Getirdi CHP Milletvekili Ali Karaoba, TOKİ’nin “İlk Evim Arsa” Projesini Gündeme Getirdi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, sanatçının vefatına ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Sinema ve tiyatromuzun duayenlerinden Ayten Gökçer'in vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Sanatıyla ardında derin izler bırakan kıymetli sanatçımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve tüm sanat camiamıza başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun." ifadelerini kullandı.

Türk tiyatrosunun duayen isimlerinden  Ayten Gökçer'in cenazesi yarın Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verileceği duyuruldu.

Editör: Duru Akyar