Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 35. maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2,3 ve 4. maddeleri gereğince çeşitli illerde yeni Valiler atandı. Bunun doğrultusunda aynı zamanda olarak 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3’üncü maddeleri gereğince Vakıflar Bölge Müdürlüğüne görevlerine de yeni isimler getirildi.
İzmir Vakıflar Bölge Müdürlüğüne ise Uşak’ın yetiştirdiği Tahir Emre Can atandı.

Tahir Emre Can Kimdir?

Tahir Emre Can 16.02.1984 Tarihinde Uşak’ta doğdu, Uşaklı bir ailenin çocuğu olarak, annesi Merkez Eğlence Köyü, babası Merkez Susuzören köyünden. Can, Ortaokulu Uşak İmam Hatip Ortaokulu, liseyi, Anadolu Öğretmen Lisesini bitirdi. Uşak Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra. “Eğitim Yönetimi” alanında Yüksek Lisans İhtisasını da tamamlayarak, Doğduğu büyüdü memleketi Uşak a ve Türkiye’ye hizmet etmek adına küçük yaşlardan beri gelen Siyasete olan ilgisi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunda resmi bir hüviyet kazandı. Uşak Ak Parti Gençlik Kolları Üniversitesinden sorumlu başkan yardımcılığı görevi kurucu başkan olarak yer aldı. 2004 yılında olağan kongre ile İl Gençlik Kolları Başkanı seçildi. Yeni Türkiye’ye gönül vermiş. Ak gençlerin desteğiyle 2 yıl boyunca birçok projeye ve programa imza attı. 2006 yılında memur olması sebebiyle görevini devretti. Aktif siyasetin içinde yer almasa da yaptığı her görevde davasına, liderine Ülkesine hizmetten geri durmadı. Uşak’ın farklı yerlerinde Öğretmenlik ve idarecilik yaptı. Gençlik üzerine yaptığı çalışmalar sebebiyle Uşak Kredi Yurtlar Müdürlüğü bünyesinde Yurt Müdürü oldu. Akabinde Kredi yurtlar Kurumu Uşak İl Müdürlüğüne atandı.

Uşak’ta 1600 kişilik yurt kapasitesini 8000’e ardından 10 bine çıkarılmasına büyük gayret sarfetti. Gençlerle olan iletişimi şehrin dinamikleriyle etkin iş birliği siyasi ve bürokratik tecrübeleriyle 2019 yılında Uşak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne atandı.

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın hedeflediği “Okuyan, düşünen ve neticelendiren” bir gençliğin yolunu açmak adına mücadele etti. Bu çalışmaları ile hem gençliğin, sıcak yüzü, sıcak muhabbeti ve desteğine, hemde çeşitli kurumlar tarafından verilen başarı ödüllerine mazhar oldu.

Can son olarak Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevi yaptı. Türkiye Gençlik Vakfı‘nın ( TÜGVA) Uşak Kurucu İl Temsilciliğini de yapan Can evli ve 2 çocuk babasıdır. 

Tahir Emre Can son olarak 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3’üncü maddeleri gereğince İzmir Vakıflar Bölge Müdürlüğüne görevine atandı.

Editör: Uğur Medya