Uşakspor Sezon Hazırlıklarına Devam Ediyor

Uşakspor 2023-2024 sezon hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor.

Uşakspor, Bornova FK İle Hazırlık Karşılaşmasına Çıkacak

Uşakspor 2023-2024 sezonu öncesi yarın saat 18:00’da Afyon Kamp Sahası’nda Bornova FK ile hazırlık maçına çıkacak.

Recep Yazıcı İlk Röportajını Uğur TV’ye Verdi

Geçtiğimiz günlerde teknik kadrosunu açıklayan Uşakspor ’da Genel Koordinatör olarak göreve gelen Recep Yazıcı ilk röportajını Uğur TV ye verdi.

Yazıcı “Genç Futbolculara Güvenimiz Tam”

Recep Yazıcı verdiği demeçte Uşakspor’un hazırlık sürecinden bahsetti ve Uşakspor bu şehrin takımıdır diyerek tüm Uşaklı yetkilileri ve yöneticileri destek için kulübe davet etti.

Yazıcı “Hedefimiz Bu Sezon Yine Ligde Kalabilmek”

Yazıcı “Öncelikle ben tekrar başkanımızın ricasıyla konuda Uşakspor olunca tekrar katkıda bulunmak için geldim. İnanın başka bir şehir olsaydı gitme düşüncem hiç yoktu. Tatilimi bozup geldim. Çünkü Uşak seyircisiyle gerek Aşigolarla gerekse Uşak halkıyla bir gönül bağımızın olduğunu hissediyorum. Dün akşam geldim ama gelmeden önce de devamlı başkanlarla buradaki teknik heyetle istişare halindeydik bir yol haritası çizmeye çalıştık. Ondan sonra bir noktada kadar kıldık ve geldim. Ama bu hafta sonuna kadar çok yoğun bir mesai burada bizi bekliyor. Burada yapılacak çok iş var gerçekten Uşakspor geçen sene çok zorlu bir sene geçirdi. Benimde hem sportif direktörlük hem de antrenörlük yaptığım bir sene oldu. Katkıda bulunduk, halka çok güzel şeyler yaşattık seyircilerimize güzel heyecanlı maçlar yaşattık. Dolayısıyla biraz da işte keşke olmasaydı diyeceğimiz depremin sayesinde de kümede kaldık. Şimdi bu sene işin yol haritası çok daha uzun çok daha meşakkatli bu sene takımların, düşen takım dört tane olacak ve şampiyonluğa oynayan takım benim şahsi tespitim 12 tane takım şampiyonluğu oynuyor. Bunun sayısı artabilirdi. Takımların bütçesi çok yüksek. 90 milyon bazılarının 40 milyon bazılarının 70 milyona yaklaştıklarını şahsen biliyorum. Daha önceki çalıştığım kulüplerden de bu bilgileri alıyorum. Futbolcuların rakamları çok yükseldi. Ülkemizin ekonomik şartları ve pahalılık inanılmaz derecede yükseldi. Dolayısıyla İyi futbolcu olmak artık tamamen bir maddiyat işi. Tabii ki takdir ediyorsunuz ki burada bir başkanımızın çabasıyla giden bir Uşakspor var. Geçen sene olduğu gibi bu senede herhalde bir destek olmayacak gibi gözüküyor. Biz de burada hem tecrübemizi konuşturup hem işte hocaların, Aşigoların, taraftarlarımızın da desteğiyle hedefimiz ligde kalabilmek.”

Yazıcı “Çok Büyük Paralar Harcanan Bir Takım Yok, Büyük Transfer Beklemeyin”

“Yani böyle çok büyük transferler, çok büyük paralar harcanan bir Uşakspor yok. Kimse bunu böyle beklemesin, zaten tahmin ediliyordur ve düşük bütçelerde kaliteli ve genç oyunculara güvenmek mecburiyetindeyiz. Bir defa şunu söyleyeyim ben bu şehrin çocuklarına da güveniyorum onu başkalarına da söyledim. Gerek altyapıdan gerekse buradan yetişmiş çocuklar geçen sene ki o takımdan en az 7-8 kişi transfer yaptı gitti. Bunun bir tanesi de biliyorsunuz ki Uşaklı İbrahim Demir Süper Lig takımına transfer oldu. Yani diğer oyuncularımız da bir yerlere gitti. Demek ki geçen sene biz burada hem antrenman hem maç hem de oyunsal anlamda katkıda sağlamışız ki futbolcular burada level atlamış başka takımların da dikkatini çekerek transfer olup gitmişler. Bu yük burada bu sene biraz daha fazlalaştı. Bu ülkenin çocuklarına güvendiğimiz gibi inandığımız gibi bu şehrin çocuklarına da güvenmek mecburiyetindeyiz. Ben şahsım olarak da zaten hani bu şehrin çocuklarında herkese burada bu kapı açık. Tabii ki Antrenörlük Genel Koordinatör olarak ben göreve başladım. Bu şehrin çocukları ve bu gençler özverili bir şekilde çalışacaklar ancak iyi mücadele etmeleri gerekecek onun için başkanımızın vermiş olduğu bütçeye göre çok uçmadan çok yükselmeden hani şunu da biliyoruz yani geçen seneki yıllarda çok paralar harcayıp da şampiyon olamıyor hedefe gelemeyen takımlar var. Bunu da gördük düşmemek için trilyonlar harcayan takımlar var onları da gördük. Ligimiz tabii ki farklı çok zor bir lig.”

Yazıcı “Takıma Tecrübeli Oyuncular Ekleyeceğiz”

“Yani geçen seneki birlikteliği ve bütünlüğü sağlayabilirsek yine bu ligin içinde olacağız. Göreceksiniz ki bu şekilde de başarılı olunabiliyor. Biraz önce çocuklara çok küçük bir konuşma yaptım onlara güvendiğimizi inandığımızı söyledim bu kadromuza. Tabii ki ilerleyen günlerde lig başlasa dahi biliyorsunuz 8 Eylül'e kadar transfer sürüyor. Takviyeler olacağını söyledi başkanımız bölgeleri ve mevkileri tespit ettik. Dünden beri hocayla zaten bir sıkıntı yok ama eksik yerlere biraz daha tecrübeli ve kaliteli oyuncu alması konusunda başkanı defalarca ikna ettik. O da biraz daha sabırlı olmamızı bekledi. Oradan da yararlanacağız bazı sürpriz oyuncular da gelebilir gelmesi için de uğraş vereceğiz ve ilk haftalar belki gidişle çıkışlı geçebilir. Geçse bile belli bir süre sonra bu takım oturacaktır. Gençlere güvenim tam oldu. Yani böyle savaşan mücadeleden yılmaya devamlı kuvvet kondisyon bakımından yüksek seviyede olan rakiplerle boğuşabilen mücadelede edebilen oyuncu grubunu çok seviyoruz. Geçen sene bir nebze olsa bunu yaratmıştık. Bu senede devam ettirmeyi düşünüyoruz inşallah işlerimiz bu yönde yoğun gider burada geçen sene ben çok dile getirdim, belediyemizin, sivil toplum örgütlerinin, fabrikaların, milletvekillerinin, devlet büyüklerimizin, şehrin İleri gelenlerinin bu sene takıma sahip çıkası gerekiyor.”

Yazıcı “Uşakspor Bu Şehrin Takımıdır Sahip Çıkılmalı”

“Uşakspor yani başka bir spor değil yani bunu defalarca söylüyorum. Dolayısıyla burada futbolcunun takımın rahatlığı için ellerinden ne geliyorsa yapmalarını söylüyorum zaten İlerleyen günlerde hem belediye başkanımızı hem belediye başkan vekilimizi tekrar bir kabul ederlerse ziyaretinde bulunacağım. Onlardan güzel isteklerde bulunacağım. Yani kenetlenmeli bu takım. Bizler gelip geçeceğiz, geçen sene hizmet ettik gittik tekrar geldik ama bu şehir hep aynıydı bu şehir yine yerindeydi o stat yine aynı yerinde. Dolayısıyla bu şehrin çocuklarının böyle bir takıma ihtiyacı var bu şehrin çocuklarının gençlerinin gelişime ihtiyacı var oynayacakları bir kulüp var bir idealleri olması lazım. Ben de bu şehrin çocuklarının umudu olup geleceklerine doğru bir yön vermek isteyen birisiyim. Çünkü yıllarca yaptık burada da yapmaya devam etmek istiyorum. İnşallah başarılı oluruz diye düşünüyorum.” Dedi.
 

Editör: Uğur Medya