Lisansını 1987 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlayan Prof. Dr. İbrahim Dülger (55), yüksek lisansını 1990 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Ceza ve Ceza Usul Hukuku Bilim Dalı Kamu Hukuku alanında tamamlayarak, alan üzerine doktora yaptı. 


Milli konulardaki hassasiyeti ve çalışmalarıyla da bilinen Dülger, Uşak’ta iki dönem Milliyetçi Hareket Partisi  Milletvekili adayı olarak da görev yapmıştır.


Çok sayıda kitap yazmış olan Prof. Dr. İbrahim Dülger aynı zamanda Türkiye Barolar Birligi Delegesi, Konya Barosu Üyesi, Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunları Derneği ve Türk Hukuk Enstitüsü Üyeliği de yapmıştır.

Fevzi Ünlü 6 Nisan'ı Uşaklılar Günü Olarak İlan Etti Fevzi Ünlü 6 Nisan'ı Uşaklılar Günü Olarak İlan Etti


Tüm bunların yanında Prof Dr. İbrahim Dülger’in müzisyen kimliği de vardı. Videonun başında dinlediğimiz kahkaha sesi aslında bir şarkı. Hatta o dönemin en çok izlenen programlarından biri olan, Okan Bayülgen'in sunduğu ZAGA programına da konuk olarak, "ha ha" isimli şarkıyı söylemiş ve Tüm Türkiye’nin dikkatini çekmiştir. 


Ve büyük bir keyifle verdiği dersleriyle çok sayıda öğrenci, akademisyen, avukat, hâkim ve savcının hukukçu kimliği kazanmasında da emeği geçen prof. Dr. İbrahim Dülger, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Uşak’lı olan Prof Dr. İbrahim Dülger'in cenazesi Şekerevler Mezarlığı’na defnedildi.

Editör: Duru Akyar