Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği Genel Başkanı Kurtuluş Kara’nın Üniversite-Dikilitaş şehir içi otobüs hattı durağına yaptığı ziyarete katıldı. Ziyarette toplu taşımanın sorunlarına ve bu sorunları gidermek için neler yapılabileceği konuşuldu.

Görüşmede Başkan Yalım’ın yanı sıra Uşak Şoförler ve Otomobil Esnafları Odası Başkanı Mustafa Korkmaz ve yönetim kurulu üyeleri de yer aldı. Ziyarette konuşan TÖHOB Genel Başkanı Kara; “Uşaklı ulaşım esnafımız ve vatandaşlarımız çok şanslı, çünkü başkanım her zaman emekçinin ve çalışanın yanında yer alıyor“ dedi.

1-31

Başkan Yalım Şehir içi otobüs şoförlerine verdiği sözü unutmadığını ve en kısa sürede Belediye Meclisinde gündeme getireceğini söyledi. Bunun  yanı sıra Yalım; “65 yaş üstü ve engelli vatandaşlarımız için hükümetten gelen miktar kadar her ay biz de otobüs sahibi esnaf kardeşlerimize destek olacağız. Bu sayede esnaf kardeşlerimizi bir nebze olsun rahatlatmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki süreç içerisinde de her aracımıza 100 litre mazot desteği ile vermiş olduğumuz sözü yerine getireceğiz” dedi.

Korkutan Yangın Kontrol Altına Alındı. Korkutan Yangın Kontrol Altına Alındı.

Öte yandan Yalım Hastane ulaşımında sorunları gidermek adına en kısa sürede nöbetleri düzenleyeceğini belirtirken, “Hem esnaflarımıza hem de vatandaşlarımıza her anlamda destek olmaya devam edeceğiz“ diye konuştu.

Editör: Uğur Medya