MHP'nin Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, TikTok'un Türkiye'de yasaklanması için teklif vereceğini açıkladı. Öztürk, TikTok'un ahlaksız içerikler barındırdığını ve milli değerleri yok saydığını belirterek, bu nedenle kapatılması gerektiğini savundu.

Öztürk ayrıca, TikTok'un Türk aile yapısı ve kültürüne uygun olmayan içerikleri teşvik ettiğini ve ciddi suçlara yol açabileceğini vurguladı. 

Öztürk yapmış olduğu  açıklamada "Bu anlamda müstehcen içerikler oluşturan, canlı yayında gelir sağlayan, çocuk istismarı paylaşan hesap yöneticilerine yönelik operasyonların yapıldığı ve adli soruşturmaların açıldığı yine kamuoyuna yansımaktadır.

Aspendos’ta Zeus ve Aphrodite Heykeli Bulundu Aspendos’ta Zeus ve Aphrodite Heykeli Bulundu

Tam bu noktada ifade etmeliyim ki TikTok adlı sosyal medya platformu tam anlamıyla bir bataklığa dönüşmüştür ve bataklıkta sinek avlamaktansa bataklığın kurutulması gerekmektedir" ifadelerini kullandı.


TikTok'un Türk aile yapısına ve kültürüne uygun olmayan görüntülerin ve davranışların paylaşıldığı bir mecra olduğunu savunan Öztürk, bu platformun tam anlamıyla bir bataklığa dönüştüğünü ifade ediyor.

Editör: Duru Akyar