İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 500 Bin Liralık Youtube Reklamı Sadece 33 Kişi Tarafından İzlendi İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 500 Bin Liralık Youtube Reklamı Sadece 33 Kişi Tarafından İzlendi

İsrail ordusunun, Uluslararası Adalet Divanının kararına rağmen Refah kentinde yerinden edilen Filistinlilerin kampına düzenlediği ve 45 kişinin hayatını kaybettiği saldırısına, pek çok ülke ile uluslararası kurum ve kuruluşun yanı sıra ünlüler de tepki gösterdi.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail ordusunun dün akşam Refah'ta yerinden edilmiş Filistinlilerin çadırlarına düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısının 45'e, yaralı sayısının da 249'a yükseldiği belirtilerek, yaşamını yitirenlerden 23'ünün kadın, çocuk ve yaşlı olduğu kaydedildi.

Gazze'de yaşanan bu saldırı üzerine Komedyen Doğu Demirkol'da sessiz kalmadı. Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, İsrail'in Refah'ta sivillerin bulunduğu çadır kenti bombalamasının ardından duyarlılığını ortaya koyan Demirkol, "Bu yaz oynanacak açık hava oyunlarımın hepsinin bütün geliri Filistin'e gönderilecektir" ifadelerini kullandı.

Filistin halkına destek vermek amacıyla aldığı bu kararı #freepalestine (özgürfilistin) etiketi ile paylaşan ünlü komedyen, hayranlarından da büyük destek gördü. Demirkol’un bu anlamlı hareketi, sosyal medyada geniş yankı uyandırdı ve birçok kişi tarafından takdirle karşılandı.

Editör: Duru Akyar