Kocaeli'de polislerin kimlik kontrolü için durdurduğu Murat R., arka arkaya, 'Çocuklarımı cennete gönderdim, buraya geldim' dedi. Durumdan şüphe duyan polis ekipleri, Murat R.'nin yaşadığı eve girince 13 yaşındaki Yağmur ve 10 yaşındaki Emre'yi yatakta ölü olarak buldu. Akli dengesi yerinde olmadığı öne sürülen Murat R., polis tarafından gözaltına alındı.                          

Körfez ilçesi Tütünçiftlik sahilinde saat 02.00 sularıda polis ekipleri, Murat R.'yi kimlik kontrolü yapmak için durdurdu. Bu sırada Murat R., dengesiz davranışlarda bulunup, peş peşe 'Çocuklarımı cennete gönderdim, buraya geldim' demeye başladı. Durumdan şüphelenen polis ekipleri, Murat R.'den aldığı adresle, Esentepe Mahallesi'nde yaşadığı eve gitti.                           

2 ÇOCUK ÖLÜ BULDU                         

Polis ekipleri eve girdiğinde Murat R.'nin çocukları Yağmur ve Emre'yi yatakta hareketsiz buldu. Eve çağırılan sağlık ekipleri, kardeşlerin yaşamını yitirdiğini belirledi. Akli dengesi yerinde olmadığı iddia edilen Murat R., polis tarafından gözaltına alındı. Vücutlarında herhangi bir yara veya darp izi bulunmayan çocukların cansız bedenleri ise otopsi yapılmak üzere morga götürüldü.               

Polis, olayın aydınlatılması için çalışmalarını sürdürüyor.