Uşak Çevre Yolu Meclis Gündeminde


Geçtiğimiz hafta Uğur TV’ye özel olarak açıklama yapan Karaoba Uşak’ın Güney Çevre Yolu projesinin yıllar öncesinden tamamlanması gerektiğini ancak hala bitirilemediğini, yolun çökmesi ise ciddi bir mühendislik hatası olduğunu ve bu hatanın denetleyenler tarafından nasıl görmezden gelindiğini sorguladı.

Karaoba “Uşak Güney Çevre Yolu Leyla İle Mecnun’un Aşkını Aştı”

Karaoba “Bu hafta yine dile getireceğim artık Leyla ile Mecnun'un aşkını aştık biz yani ikisi iki ucunu bir araya getiremediğimiz bir aşk haline geldi yollarımız. Çevre yolu bitmeden %60'ı tamamlanmış şekliyle ki yıllar önce bitmesi gereken çevre yolumuz açılmadı. Açtıkları yolda inanılmaz bir çökme yaşandı ve bir mühendislik harikası olarak yaşandı. Bunu denetleyenler yok muydu soruyorum bu kadar üst düzey bu kadar güzel insanlarımız ve mühendislerimiz varken bu hata neden yapıldı. Halkımızın takdirine bırakıyorum. O açıdan çevre yolumuzu bir an önce bitirsinler istiyoruz. Bakın buradan çıkın Ulubey’e gidin Eşme’ye gidin yolları görün. Yıllardır vaat ediyorlar. Hani bunlar hep ekmek yiyorlar ki herhalde bitirmek istemiyorlar.”Dedi. 

Karaoba “Uşak’ın En Büyük Sorunu Vizyonsuz Siyasetçilerdir”

Karaoba “Sayın İsmail Güneş'e sesleniyorum kendi ilçene olan yolu hiç olmazsa düzeltir. El insaf vicdanınız kurusun diyorum. Sivaslı yoluna bakın işler acısı. Artık Uşak’ın ikinci sınıf itelenmiş arada kalmış isminin dahi bilinmediği bir şehir olmasından sıkılıyorum. Uşak’ın en büyük sıkıntısı en büyük problemi bugüne kadar gelen vizyonsuz siyasetçiler ve belediyelerdir. Bunu her platformunda dile getiriyorum. Uşak’ı kalkındırmak zorundayız. Biz buradan ekmek yiyoruz biz burada yaşıyoruz. Burada da yaşamaya devam edeceğiz. O açıdan ben siyasilerin birazcık siyaset üssü merkezde Uşak’ın olduğu siyasi parti gözetmek sizi Uşak’a sahip çıkması gerektiğine inanıyorum.” Dedi. 
Dün gerçekleşen TBMM toplantısında Uşak Güney Çevre Yolu'nu gündeme getiren Karaoba, yolların acilen tamamlanması gerektiğini ve Uşak halkının bu konuda haklarını talep ettiğini belirtti.

Karaoba “Uşak Ölüm Yolu Değil, Hakkını İstiyor”

Karaoba “Uşak Ölüm Yolu değil, HAKKINI İSTİYOR! Her seçim döneminde dalga geçer gibi, yarım yamalak belirli bölümlerini açtığınız çevre yolunun sapasağlam bitirilmesi gerekiyor. Hem de seçimi beklemeden, bir an evvel! Biz davullu zurnayla açılan ve çöken yolları değil, vergilerimizin hakkı olan hizmeti talep ediyoruz.” Dedi.
Karaoba son olarak ise Uşak'ın sorunlarını mecliste anlatma sözü verdiğini ve bu konuda kararlı olduğunu dile getirdi. Aynı zamanda, diğer siyasi temsilcileri de bu konuda harekete geçmeye ve Uşak'ın sorunlarına çözüm bulmaya davet etti.

Karaoba “Uşak’ın Sorunlarını Mecliste Anlatmaya Yemin Ettim”

Karaoba “Bu mantalitenin bu zihniyetin bu sadece ben diyen halkı merkeze koymayan sistemi mutlaka değiştireceğiz. Onun için de çabalarımız devam edecek. Ben Uşak’ın tüm sorunlarını bana iletilen bana bildirilen hangi sorunu varsa mecliste bunu anlatmaya yemin ettim ve anlatmaya da devam edeceğim. Bu konuda da ısrarlıyım ısrarcıyım ben siyasi fikrine bakmaksızın bu işi yapmak istiyorum.” Dedi.
 

Editör: Uğur Medya