TBMM'de sürekli olarak Uşak'ın sorunlarını dile getiren Karaoba, bu sefer Uşak Belediyesi'nin 2010 yılından bu yana hurda atıklarının nerede olduğunu sordu.

Karaoba “2010 Yılından Beri Hurdalar Yok”

Karaoba "21 yıllık Ak Parti döneminde tüm kurumlarımızın içi ve etkinliği boşaltıldığı gibi kurumlarımız arası çalışmalar bile doğru yürütülmemektedir. Türkiye'de kamu kurumlarından çıkan hurdaların sahibi konumunda olup hurdaları toplamaya tek yetkili kuruluş Makine Kimya Enstitüsü’dür. Peki gerçekten böyle mi yapılıyor?" diyerek sorular sıraladı.

Karaoba “Uşak Belediyesi Hurdaları Özel Bir Şirkete Satmıştır”

Mayıs 2022'de kamuoyuna ve medyaya yansıyan haberlere göre, Uşak Belediyesi'nin 2000 adet her biri 400 kilogramlık boruyu MKE'ye satmakla yükümlü olmasına rağmen özel bir şirkete sattığı söylendi. Uşak Belediyesi'nin Belediye

Meclisi’nde verilen tüm soru önergelerini savuşturduğunu ifade eden Karaoba, MKE'ye göre son 10 yılda Uşak Belediyesi’nden alınan hiçbir hurda atığının olmadığını aktardı.

Karaoba “Sayın Belediye Hurdaları Kime Sattınız? Paralar Nerede?”

Karaoba, konuşmasını "Peki hurdalar nerede? Cevap yok. Neyi kimden saklıyorsunuz. Sayın belediye kime sattınız, nasıl sattınız, paralar nerede? Uşak halkına hesap vermek zorundasınız. Susacağımızı, sorgulamayacağımızı sanıyorsanız buradayız." şeklinde sonlandırdı.
 

Editör: Uğur Medya