Ali Karaoba Meclis Dönüşü Uğur TV’ye Konuştu

Ali Karaoba Uğur TV mikrofonlarına özel olarak yaptığını açıklamada Belediye Başkanı Mehmet Çakın ve Ak Partili Uşak Milletvekilleri İsmail Güneş ve Fahrettin Tuğrul'a, otogarın şehre yakışmadığını belirterek, "Bu Otogar İçinize Siniyor Mu?" diye sordu.

Karaoba “Bu Otogar İçinize Siniyor Mu?”

Karaoba “Otogar buradan transit geçen insanların şehirle ilgili kendi kafalarında zihinlerinde oluşturdukları bir imaj merkezidir. Küçük beldelerin bile otogarı bizimkinden çok iyi yani ben gerçekten siyaset için söylemiyorum sayın Mehmet Çakın’a, İsmail Güneş'e, Fahrettin bey lütfen bu otogara içinize siniyor mu ya? Elinizi vicdanınıza koyun bu otogar içinize siniyorsa sizden özür diliyorum. Benim İçime sinmiyor kardeşim.” Dedi.
Karaoba, otogarın şehir için önemli bir imaj merkezi olduğunu ve Uşak'ın turizm potansiyeline uygun olmadığını vurguladı. Ayrıca, harcanan paraların şeffaf bir şekilde kullanılması gerektiğini savundu ve halka şeffaf bir belediyecilik sözü verdi.

Karaoba “Uşak Bu Otogarı Hak Etmiyor”

Karaoba “Uşak neredeyse turizmin merkezi olabilecek bir şehir iken bu kadar ucube bir otogarı hak etmiyor. Çok büyük paralara ihtiyaç yok. Siz geçerken aşağıda sadece bir firmayı görerek üstü artık neyin ne olduğu belli olmayan köy otogarı gibi bir yerde biz bunu kabul etmiyoruz. Ben bu kadar paraların şeffaf olunması gerekirken harcamaların bu kadar açıkta olması gerektiğini söylerken hizmetin görselliğinin tribünleri oynamanın en basit yerlerinden bir tanesidir. Ya yapın otogarınızı yapın otogarımızı sizi yine biz alkışlayalım. Ama Uşak bunu hak etmiyor. Onun için ben halkıma diyorum ki artık bu mantaliteyle ne otogarın ne stadın emin olun ne yolların ne hastanenin düzelme şansı yok. Bu sistemi bozanların sistemi bozanların sistemi tamir etme onarma şansı olmayacağını görmeleri gerekir. Artık 31 Mart'ta kim çıkarsa çıksın Cumhuriyet Halk Partisi'nin bayrağını biz o belediyeye dikeceğiz ve kapımız herkese açık olacak şeffaf bir belediyecilik. 

Son olarak, milletvekilliği görevinin sadece mecliste koltukta oturmak olmadığını vurgulayan Karaoba, Ak Partili vekilleri Uşak için konuşmaya davet etti ve şehre imza atmanın önemine değindi. 

Karaoba “Milletvekilliği Meclise Gelip Ceylan Derili Koltukta Oturmak Değildir”

Karaoba “Acaba nerede Uşak diye sorulmasından mutsuzum huzursuzum. Şu şehre bir imza atmak zorundayız. Biz geldiysek hizmet için eğer vatandaş bizlere oy verdiyse ben bu şehrin 75.000 kişinin oyunu aldıysan bunların savunucusu olmak zorundayım. Bizden daha çok oy aldınız siz daha çok savunmalısınız. Sadece Ankara'ya gidip gelip çok güzel ceylan derili koltuklarda oturacaksanız, Allah iyilik versin dağınıza kar versin ne diyeyim ben. Ben o açıdan Uşak’ı ilgilendiren her konu ile ilgili elimden geldiğince dilim döndüğünce bilgim ve gördüğüm dahilinde mutlaka konuşacağım.” Dedi.
 

Editör: Uğur Medya