İzmir'de oto galeri ve otel işletmeciliği adı altında gizli bir şekilde suç örgütü kuran, insanları yüksek faiz ile borçlandırıp borcunu ödeyemeyenlerin mal varlıklarına silah zoruyla el koyduğu belirlenen suç örgütüne karşı düzenlenen başarılı hava destekli operasyonda 18 şüpheli gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında yapılan mahkeme incelemesi sonucunda, 6 şüpheli, suçlarına dair yeterli delil bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı. İlgili makamlar, suç örgütünün diğer üyelerini de etkisiz hale getirmek için çalışmalarına devam ediyor.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde 15 Temmuz sabahı, 29 ikamet ve 3 iş yeri olmak üzere toplam 32 adrese eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda, örgüt lideri Y.S.'nin de aralarında bulunduğu 18 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda ise, 17 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ait 133 fişek ele geçirildi.

Dün sabah saatlerinde adliyeye götürülen 18 şüpheliden 6'sı tutuklandı ve 3 şüpheli adli kontrol şartıyla, 9 şüpheli de serbest bırakıldı.

Editör: Uğur Medya