İlkler Şehri Uşak İçin Hala Umut Var

İlkler Şehri Uşak Basketbol takımı, Türkiye Basketbol 2. Lig Son 16 Turu Play Off'ta Pizza Bulls Cedi Osman Basket takımına 76-72 mağlup oldu.

İlkler Şehri Uşak: 72 - Pizza Bulls Cedi Osman: 76

Maçta, İlkler Şehri Uşak ilk üç periyodu 22-18, 42-38, 60-59 önde tamamlarken, son periyotta geri düşerek 76-72 skorla mağlup oldu. Bu sonuçla birlikte, Pizza Bulls Cedi Osman Basket takımı seride 1-0 öne geçti ve saha avantajını elde etti.

İlkler Şehri Uşak için bu mağlubiyetle birlikte her şey bitmiş değil. Seri şeklinde oynanacak maçlarda 2 maç kazanan takım Play Off’larda bir üst tura çıkacak. İlkler Şehri Uşak Basketbol takımı İstanbul’da oynanacak maçı kazanırsa eğer seri 1-1 eşitlenecek ve bir üst tur için tekrar Uşak’ta bir maç daha oynanacak. İlkler Şehri Uşak Basketbol takımı için hala umut var.

Maç Sonrası Kısa Süreli Gerginlik Yaşandı

Karşılaşma sonrası kısa süreliğine bir gerginlik yaşandı polis ve güvenlik görevlileri olaya anında müdahale ederek tartışmanın büyümesini engelledi.

Maça gelen Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Özkan Yalım karşılaşmayı değerlendirdi ve 24 Nisan Pazartesi günü gerçekleşen CHP Uşak mitingine katılan vatandaşlara teşekkür etti.

Yalım “İlkler Şehri Uşak’a Gösterdikleri Mücadeleden Dolayı Tebrik Ederim”

Yalım “Gönül isterdi İlkler Şehri Uşak Basketbol takımızı sahadan galip gelse iyi olacaktı ama kaybettik. Sporda her türlü sonuç var. Verdikleri mücadeleden dolayı tüm basketbolcu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” Dedi.

Yalım “Cumhuriyet Tarihinden Bu Yana Uşak’ta Gerçekleşen En Büyük Miting”

Özkan Yalım “Cumhuriyet tarihinden bu yana Uşak’ta gerçekleşen en büyük miting oldu. 1953’te Uşak il oldu. İl olduğundan bu tarihe 1970 yıllarından bu yana mitingleri takip ediyorum. En kalabalık mitingdi. Emniyetten aldığımız veriler 25, 26 bin kişinin mitingde olduğunu söylüyor. Tüm Uşaklı vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu da çok memnun oldu. Programında olmadığı halde Banaz’a kadar devam ederek programını uzattı. Başta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Başkanımız Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a verdikleri destektle birlikte 1991 yılından bu yana 1 milletvekili çıkaran Uşak, görüldüğü üzere 2 milletvekilini Ankara’ya göndereceğini söyleyebilirim.” Dedi.

Editör: Uğur Medya