Uşak 1 Eylül Stadyumu için belirtilen birtakım eksiklikler ve bu eksiklikler giderilmezse maçların oynanmayacağı haberlerinin ardından Uşakspor taraftarları için sevindirici bir haber geldi.

Yeni sezonun yaklaşmasıyla birlikte Uşakspor, hem takım hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor hem de 1 Eylül Stadyumu için gelecek kararı bekliyordu.

Yeni sezona yeni teknik direktör Nazım Gülay ile adım atacak olan kırmızı siyahlı ekip, 1 Eylül Stadyumu'nun durumu için İl Spor Güvenlik Kurulu'ndan denetim kararı bekliyordu. Sonunda beklenen haber geldi ve Kurul, 2023-2024 futbol sezonunda stadyumun oynanabilir olduğuna dair kararını açıkladı.

1962 yılında inşa edilen ve Uşak 1 Eylül Stadyumu 60 yılı aşkın süredir şehrin takımına ve taraftarına hizmet vermekte. Uzun bir süre boyunca Uşak Belediyesi ve Uşakspor'a tahsis edilen stadyum için Federasyon yetkilileri daha önce inceleme yapmış ve eksiklerin giderilmesi halinde maçlara ev sahipliği yapabileceği raporunu sunmuştu. Bu rapora dayanarak hızla çalışmalar başlatıldı ve eksikler giderildi.

Uşak Valisi Turan Ergün Başkanlığı'nda gerçekleştirilen İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısında alınan kararla birlikte, 1 Eylül Stadyumu'nun 2023-2024 futbol sezonunda kullanılabilir olduğu resmen açıklandı. İl Spor Güvenlik Kurulu yetkilileri, Türkiye Futbol Federasyonu'na bu kararı ileterek stadyumun durumunu raporladı. Türkiye Futbol Federasyonu'nun onayıyla birlikte, stadyumda tekrar Profesyonel Futbol karşılaşmaları düzenlenebilecek.

Editör: Uğur Medya