2023’te Konut ve Kira Harcamaları Zirvede 2023’te Konut ve Kira Harcamaları Zirvede

Çalışmaları devam eden projede, çiğ sütün 3 pilot noktadan alınıp işleneceği açıklandı. Projenin ilk aşamada İkisaray, Bölme ve Kalfa Mahallelerinde başlatılacağı öne sürüldü. Yerli üreticiye destek amacıyla, litre başına Ulusal Süt Konseyi’nin belirlediği fiyatın bir miktar üzerinde satış yapılacağı söylendi.

Projeyle ilgili Başkan Yalım: “Halk Ekmek satışı yaptığımız noktalarda bundan böyle süt satışı da gerçekleştireceğiz. Özellikle küçük yaştaki çocuklarımızın ve ileri yaştaki büyüklerimizin kemik sağlığı için sütün ne kadar faydalı olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu yüzden bu vatandaşlarımızın süte daha kolay imkanlarla ulaşabilmesi bizim de görevimiz. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki, bizim vatandaşımıza ulaştıracağımız sütün içeriği tamamen doğal ve temiz olacak. Yani vatandaşımız Halk Süt sayesinde hem uygun fiyata hem de temiz içerikli süte kavuşacak,” dedi.

Özellikle kadın üreticileri tercih edeceklerini ve kadın istihdamına katkı sağlamayı hedeflediklerini belirten Başkan Yalım, süt ürünlerinin ekonomik gelişme ve istihdam alanı yaratmaya büyük etkisi olduğunu belirterek bu projeyle yerel ürünleri satışa çıkartıp köylerde yaşayan üreticilerin ekonomisine de katkı sağlayacaklarının altını çizdi.

Editör: Uğur Medya