Uşak Kemalöz Pazar yerinde açılan dev pankartı arkasına alıp konuşma yapan Hakan Savaş, Uşak Belediyesinin sattığı tüm gayrimenkul, arsa ve arazileri ada parsel numaralarına kadar, elindeki belgelerle beraber Uşak halkına duyurdu “Koca bir şehri sattılar” dedi.  

“ALLAH DİYEREK, KURA-N DİYEREK SATIYORLAR”

Savaş, “Bu arkamda görmüş olduğunuz afişlerde, AKP Belediyesinin satmış olduğu arsa, arazi, tarla,  konut, iş yeri, sosyal tesis ve  akaryakıt istasyonları gibi birçok gayrimenkulün tamamının ada parsel numaralarıyla beraber gözlerinizin önüne seriyoruz, Anadolu’nun küçük bir İli olan Uşak’taki talan bu ise tüm Türkiye’yi hayal bile edemiyoruz AKP hükümeti ve belediyeleri durmadan dağlarımızı, ormanlarımızı, madenlerimizi, ırmaklarımızı, derelerimizi, denizlerimizi, sahillerimizi, milli fabrikalarımızı, limanlarımızı ve rafinerilerimize varıncaya kadar sattılar bunları da ALLAH, Kura-n Peygamber diyerek sattılar” ifadelerini kullandı.  

“ARAPLARA, KATARLILARA, İNGİLİZLERE VE İSRAİLLİLERE SATIYORLAR”

Savaş, “Bu toprakları satarken bir tane Türk oğlu Türk’e satmıyorlar, Araplara, Katarlılara, İngilizlere ve İsraillilere satıyorlar ne diyelim ne edelim hani diyor ya Mehmet Akif Ersoy;

Bastığın yerleri "toprak!" diyerek geçme, tanı!

Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.

 Sen şehîd oğlusun, incitme, yazıktır atanı;

 Verme, dünyâları alsan da, bu cennet vatanı.

Maalesef gördüğünüz gibi AKP bastığımız bütün toprakları parsel parsel sattı. Yetinmedi altındaki kefensizlerinde kemiklerini sızlattı. Bundan sonrası sizin adalet anlayışınıza vicdanınıza, 31 Martta vereceğiniz karara kalmıştır” cümlelerini kullandı.

Editör: Uğur Medya