Uşakspor yönetimi, yazılı bir açıklama yaparak takımlarının kötü gidişinin bazı şanssızlıklardan kaynaklandığını ve basit hatalarla puan kaybı yaşandığını belirtti. Ayrıca, devre arasında yapacakları transferlerle takımı ligde bırakacaklarını duyurdu.

Yapılan açıklamada, Uşakspor'un genç futbolcuları yetiştirip Türk futboluna kazandırmayı amaçladığı ve bu doğrultuda önemli transferler gerçekleştirdiği vurgulandı. Aynı zamanda, Uşak şehrindeki iş dünyası ve kamuoyunun kulübe yeterince destek olmadığına dikkat çekildi.

Ayrıca, kulüp yetkilileri, taraftarlardan ve Uşaklı iş insanlarından takıma sahip çıkmalarını ve destek olmalarını istedi. Kombine satışlarının yetersiz olduğu da belirtilerek, kulübün bu konuda daha fazla destek beklediği ifade edildi.

Sonuç olarak, Uşakspor yönetimi, taraftarlardan, iş insanlarından ve yerel otoritelerden kulübe her türlü katkıda bulunmalarını talep etti. Ayrıca, Uşaklı bir başkan ve yönetim oluşturulması çağrısı yapıldı ve kulübe destek olmak isteyenlerin her türlü katkıya açık oldukları belirtildi.

İşte Uşakspor’un resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklama;
Uşak Kamuoyu ve Uşakspor Sevdalılarının Dikkatine;

Genç futbolcuları -Uşak ve bölge insanı öncelikli olmak üzere- yetiştirip Türk futbolunun istifadesine sunmayı ve futbolda yetiştirici bir ekolü, sürdürülebilir başarıyı benimsemiş olan yönetimimiz, milli forma giymiş, Süper Lig tecrübesi olanların da olduğu devre arası transferleri dahil 60’dan fazla oyuncu transfer etmiş, 5 ayrı teknik heyet ile çalışmış; göreve geldiği günçok az sayıda profesyonel oyuncusu olan takımı sıfırdan kurmuş, ciddi bir yatırım yapmış, kamuoyunda kapanmasına dair söylentiler sözkonusu olan bu kulübü HİÇBİR UŞAKLI İŞ İNSANI VEYA YATIRIMCININ TALİP OLMAMASI SONUCU devralmıştır.

Yönetim Uşak şehrinde yatırımı, ticareti, menfaati, bağlantısı olmayan sponsorlar bulmuş ve şehrin takımını ayakta tutmuştur. Bir beklenti içinde olunmamasına rağmen şehrin iş dünyası / kamuoyunun -maalesef- desteği olmaksızın birçok önemli galibiyet ve sonuç alarak, Türkiye Kupası’nda ileri turlara kalarak 2022-23 sezon sonunu getirmiştir. Bu arada geçen sezon kadromuzda olan 3 genç futbolcumuz bu sene Süper Lig'de forma giymektedir. 15 yıl sonra Uşakspor, altyapıdan yetişen Uşaklı bir evladını İbrahim’i Süper Lig’e Hatayspor’a göndermiştir.

2023-24 sezonu başında "sadece ekonomik, sponsorluk, ayni katkı değil fikir katkısına da açığız" diyerek Uşak kamuoyuna bilgi verilmiş, bütün şehirden sadece 2 (iki) kişi bu çağrıya cevap vermiş ve bir tanesi de kulübümüze ayni manada (içme suyu) yardımcı olmuştur. İçinde bulunduğumuz sezon da galibiyeti kaçırdığımız ve iyi oynadığımız birçok maçta şanssız mağlubiyetler aldık.

Sosyal medyada yazılan hususlar içinde birçok yanlış söylemin olduğunu üzülerek takip ediyoruz.. Kulübümüz genç oyuncuların yanı sıra birçok tecrübeli, milli formayı giymiş oyuncuyu renklerine katmıştır. Altyapıdan en çok Uşaklı evladımız bu dönemde A takımda lisanslı olarak değerlendirilmiştir.

Söylenenlerin aksine kulübümüz tamamen kendi kaynaklarıyla deplasman yolculuklarında en iyi otellerde, gerektiğinde uçak seyahatiyle gitmekte, tesislerimizde oyuncularımıza her türlü hizmet, yemek iaşe olması gerektiği gibi sunulmaktadır.

Elimizden geldiğince tribünlerde olmasını sağlamak için uğraştığımız taraftarımızın kulüp için en büyük güç olduğunu düşünmekle birlikte kendilerinin desteğini daha da hissetmek istiyor, takımımızı, genç ve tecrübeli sporcularımızı motive etmeleri için kendilerine çağrı yapıyoruz.

Uşak'ta E - Spor Eğitimi Başlıyor! Uşak'ta E - Spor Eğitimi Başlıyor!

Maalesef kombine alan veya ücretini vererek bilet alıp tribünlerde yer alan çok az sayıda taraftarımız olduğu da kamuoyunun malumudur. Bu noktada milyarlarca lira ihracat yapan, güçlü bir sermaye yapısına sahip Uşak iş dünyasının da, kentin esnafının da, gurbetçilerin de kombine ve bilet alım desteği şehir ve takım için önemli bir destektir. Türkiye’de maalesef en az kombine satılan profesyonel kulüplerin başında Uşakspor gelmektedir.

Geçen sene ve daha önceki senelerde olduğu gibi devre arasında gerekli takviyeler takıma yapılmak ve diğer eksiklikler giderilmek suretiyle Uşakspor’un orta ve uzun vadede layık olduğu yerlerde olması sağlanacaktır. Bu konuda gerekli hazırlıklar yapılmaktadır. Bu sürece Uşak şehrinde futbola ve takıma ilgili herkesin dahil olması ve katkı sağlaması elzemdir.

Yetkililerimiz Uşak'ta onlarca görüşme yapmış, şehrin iş dünyası ve insanıyla temas kurma gayretinde bulunmuştur. 

SONUÇ OLARAK;

1. Uşak halkından, işadamlarından, kamu ve yerel otoritelerinden ve taraftarımızdan tek ricamiz Uşak ve Uşaklılara ait olan bu takımı sahiplenmeleri, destek olmalarıdır. Bu destek maddi değil her türlü katkı, ayni veya fikri katkıda olabilir.

2. Kulüp yetkililerimiz her türlü maddi, ayni, fikri katkıya açık; destek olmak isteyen kişi ve kurumlarla görüşmek için 7/24 müsaittir. Kulübümüze bir telefon ve email gelmesi halinde somut katkı yapmak isteyen herkesle hızlı şekilde temas kurulacaktır. Sosyal medyada görüş belirten taraftarlarımızla birlikte “neyin ucundan tutabiliriz?” gibi bir yaklaşım olması halinde derhal bir komisyon kurulacak, katılımcı bir anlayışla kulübe destek olmak isteyenlere kapılar açılacaktır.

3. Bütün samimiyetimizle Uşakspor’da UŞAKLI bir başkan ve yönetim olmasi konusunda da bir çağrı yapıyoruz. İş insanlari ve Uşakspor gönüllüleri yapabilecekleri maddi, manevi, fikri katkilari da belirleyerek (forma kol, göğüs, sırt, isim hakki, şort, saha, sosyal medya, ulaşım her türlü diğer sponsorluklar, her türlü ayni ve maddi olmayan fikri destek) kulübümüzde görev alabilir ve yönetimde katkı sağlayabilir. Eğer ciddi bir Uşaklı iş insanı kulüple ilgili daha geniş tasarruflarda bulunmak isterse -şehir dinamikleri doğrultusunda- bu yönde de her zaman iletişime açık olduğumuzu beyan ediyoruz. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Editör: Uğur Medya