2. tur seçim zaferinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonominin başına getirmek istediği eski başbakan yardımcısı Mehmet Şimşek’in kendisine yönelik teklifi kabul ettiği ifade edildi. Kulislerden edindiği bilgiye göre Şimşek, büyük olasılıkla ekonomiden sorumlu cumhurbaşkanı yardımcısı olarak görev yapacak.

28 Mayıs Pazar günü yapılan 2. tur seçimlerinde zafer elde eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomi alanında önemli adımlar atmaya hazırlanıyor.

Ekonomini yönetimini devretmeyi düşündüğü eski Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile bir görüşme gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın deneyimli isimden olumlu yanıt aldığı öğrenildi.

Şimşek için 3 farklı görev iddiasında bulunulurken, bunların Ekonomiden Sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcılığı, Ekonomiden Sorumlu Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı olduğu öne sürüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın teklifini kabul eden Mehmet Şimşek büyük olasılıkla Ekonomiden Sorumlu Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak görev yapacak.

Öte yandan seçim sonrası yönünü yukarı çeviren Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, ekonomiden sorumlu eski bakan Mehmet Şimşek'in yeniden ekonomi yönetimine getirileceği iddiaları sonrası yükselişe geçti. Mehmet Şimşek ismi ile ekonomide yapısal reformlar ve yeni bir yol haritası belirleneceği beklentisi yatırımcılarda güven oluşturdu.

Editör: Uğur Medya