Cumhur İttifakı’nın Uşak milletvekili adayları ve il temsilcileri de Cumhurbaşkanı ve 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oylarını kullandı.

Oy kullananlar arasında Uğur TV’ye açıklama yapan Ak Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay seçimlerin demokrasi bayramı olduğuna vurgu yaparak vatana ve millete hayırlı olmasını diledi.

Altay “Seçimler, Demokrasi Bayramıdır”

Altay “Öncelikle bu seçimlerin ülkemize, milletimize ve Uşak’ımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Her zaman olduğu gibi Uşak’ımız da demokratik olgunluk içerisinde, sükûnet içerisinde bir seçim geçirmesini özellikle temenni ediyorum. Bütün sandık bölgelerinde de aynı duyarlılık içerisinde vatandaşlarımız oylarını demokrasisine sahip çıkması için kullanıyor. İnşallah bu seçim ülkemize, milletimize ve Türkiye yüzyılına hayırlar getirir.” Dedi.
Ak Parti Uşak Milletvekili ve adayı İsmail Güneş ise yaptığı açıklamada 14 Mayıs seçimlerinin ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diledi.

Güneş “Seçimler İktidarın Ve Muhalefetin Kendilerini Test Etme Günüdür”

Güneş “Öncelikle bu seçimlerin ülkemize, milletimize ve Uşak’ımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Seçimler demokrasinin bir gereği. Bugün hem Cumhurbaşkanımızı aynı zamanda da Uşak ilimizi temsil edecek 3 milletvekilimizi ve Türkiye’yi temsil edecek 600 milletvekilimizi seçeceğiz. Seçilen Cumhurbaşkanımız 5 yıl boyunca bu ülkeyi temsil edecek. Milletvekillerimiz de yasama faaliyetlerinde bulunacak. Demokrasinin en güzel tarafı seçimlerdir. Seçimler iktidarın ve muhalefetin kendilerini test etme günüdür. Bu seçimlerinde tekrar ülkemize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”  Dedi.
Ak Parti 28.Dönem Milletvekili Aday adayı Hüseyin Ufuk Uğur eşi ve çocuklarıyla birlikte oylarını kullandıktan sonra Uğur TV mikrofonlarına duygu ve düşüncelerini anlattılar.

Hüseyin Ufuk Uğur “Geleceğimiz İçin Oy Kullandık”

Hüseyin Ufuk Uğur “Demokrasinin ön koşulu sandık. Güzel bir seçim dönemi geçti. İnşallah 13. Cumhurbaşkanımızı da yeniden seçerek demokrasinin koşullarını yerine getirmiş olacağız. Vatana millete hayırlı olsun. Güzel ve sorunsuz bir seçim atmosferi gördüm. Aramızda ilk defa oy kullananlar vardı, onların oy kullanmalarına şahitlik yaptık. Bu da ayrı bir mutluluk ayrı bir heyecandı. Geleceğimiz için oy kullandık. Tüm annelerin anneler gününü kutluyorum.” Dedi. 
Yine Ak Parti 28. Dönem Milletvekili aday adayı Melisa Ceylan Uğur TV’ye verdiği demeçte her zaman Tayyip Erdoğan’ın yanında olduğuna vurgu yaparak, Ak Parti’nin zaferiyle sonuçlanacak bir seçim olacağı söyledi.

Ceylan “Sonuna Kadar Tayyip Erdoğan’a Sahip Çıkacağız”

Ceylan “Zafer hediye etmeyi umuyoruz. Bugünün benim için anlamı nasıl Abdülhamid Han’ı yalnız bırakmayacağız diyorsak, keşkelerle anıyorsak, bizim çocuklarımız, torunlarımız keşke Tayyip Erdoğan’ı yalnızlığa bırakmasalardı dememeleri için biz bugün Tayyip Erdoğan’ı Abdülhamid Han’ın yalnızlığına bırakmamaya geldik. Sonuna kadar Tayyip Erdoğan’a sahip çıkacağız. Aday adaylığımdan sonra soranlar oldu hala desteklemeye devam edecek misin diye. Ben namus sözü verdim. Ak Parti’nin ve Tayyip Erdoğan’ın yanındayım. Bugün son ana kadar sandıkların başındayız. Uşak’tan ve Türkiye’den ona zafer hediye edip, reisimizi tekrar balkon konuşmasını çıkaracağız. Tüm ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun” Dedi.

Ak Parti 28. Dönem Milletvekili aday adayı Sezer Ateş ise Uğur TV’ye yaptığı açıklamada seçim sonucunu sandıkta millet belirleyecek dedi.

Ateş “Seçim Sonucunu Sandıkta Millet Belirleyecek”

Ateş “Bugün büyük bir gün. Her Türkiye vatandaşı gibi geldik ve oyumuzu kullandık. Kullanılan oyların vatana ve millete hayırlı olması temennisiyle, kazananlara başarılar diliyorum.” Dedi.
 

Editör: Uğur Medya