Millet İttifakı Üyeleri Köylerde Büyük Coşku İle Karşılandı

Uşak Millet İttifakı Parti üyeleri seçim çalışmaları kapsamında köy ziyaretlerinde bulundu.

Uşak Merkez İlyaslı ve Yenişehir köylerinde gerçekleşen programda vatandaşlar Millet ittifakı üyelerini büyük coşku ve yoğun ilgi ile karşıladı.
Programa katılan Demokrat Partisi Uşak İl Başkanı Ekrem Ceylan konuşmasında iktidara yüklenerek, ülkenin ekonomik olarak çok büyük sorunları olduğuna dikkat çekti.

Ceylan “Ekonomik Olarak Dünyada 21. Sıraya Geriledik”

Ceylan “14 Mayıs’ta sandıklara giderken siyasi görüşlerimizi bir tarafa bırakacağız. Ben 40 yıldır Demokrat Parti’liyim ve 15 yıldır da il başkanıyım, ama bugün Millet İttifakı’ndayım, çünkü memleket kötüye gidiyor. Bir beka sorunudur bitmiyor. Aldık büyükşehirleri nerede beka sorunu. Şehrin girişlerine yazmışlar ‘Biz bu vatanı böldürmeyiz.’ Bu vatanı kimse bölemez. Kimse bizlerin inançlarını milliyetçiliğini sorgulayamaz. Hepimiz en az onlar kadar milliyetçi onlar kadar inançlıyız. Bu laflarla sizleri korkutmaya çalışıyorlar. 21 yıldır vadettiler ama ülkenin geldiği hal belli. Ekonomik olarak dünyada 16. sıradaydık şimdi ise 21. sıradayız.” Dedi.
Ceylan aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Millet İttifakı’nın PKK ile iş birliği yaptığı konuşmalarına cevap olarak kim onlarla beraberse Allah belasını versin dedi.

Ceylan “Kim PKK Berberse, Kim Hüda Par İle Beraberse Allah Belasını Versin”

Ceylan “Bize HDP ile berarler, PKK ile beraberler diyorlar. Türkiye’de HDP’nin 8 milyon oyu var. Kayıtlı üyesi ise 50 bin. 50 bini de PKK ama 7 milyon 950 bin tane Kürt seçmen var. Kürt seçmenler Türkiye’de yaşıyorlar. Bizimle birlikte bizimle beraber İstiklal Savaşı’nı yaptılar, Çanakkale de bulundular. Onların oyumu almayayım diyebilir misiniz? Bugün Diyarbakır’da iktidarın bir Milletvekili kendi ağzıyla açıkladı. 2 gün önce bebek katiline hâkim adı altında elçi gönderdiler. Tüm televizyon kanallarının karşısında Diyarbakır Milletvekili dedi ki Devlet Apo ile her gün görüşür her zaman görüşebilir dedi. Müslümanlıkta iftira atmak çok büyük günahtır. Bizim ne PKK ile ne Hüda Par ile hiçbir eli silah tutan bebek katiliyle işimiz olamaz. Kim PKK berberse, kim Hüda Par ile beraberse Allah belasını versin” Dedi.

Ceylan “Millet İttifakı’nın Bileşenleri Olarak Bu Kalabalıktan Çok Mutluyuz”

Program sonrası Uğur TV’ye konuşan Ekrem Ceylan seçim çalışma süreçlerinden bahsetti ve Süleyman Soylu’nun 14 Mayıs seçimleri darbe girişimidir sözlerini yanıtladı. 

Ceylan “Milletin Kararına Darbe Diyenler Bence Darbecidir”

Ceylan “ Millet İttifakı’nın bileşenleri olarak bu kalabalıktan çok mutluyuz. Her gittiğimiz yerde de böyle kalabalıkla karşılaşıyoruz. İnşallah Uşak’ta 2 millekvekili kesin 3’üncüyü almak için çabalıyoruz. Siz hiç duydunuz mu milletin darbe yaptığını. Darbeyi asker yapar, diktatörler yapar. Biz milletimizin vereceği karara saygılıyız. Sandıktan kim çıkarsa bizim başımızın üstünde yeri vardır. Milletin vermiş olduğu karar darbe değildir, ona darbe diyen bence darbecidir.” Dedi.
 

Editör: Uğur Medya