Altyapı Yüzünden Vatandaş ve Esnaf Mağdur Oldu

Uşak'ta 2 Eylül Cumartesi ve 4 Eylül Pazartesi günü yaşanan Sağanak yağış Uşak Belediyesinin yetersiz altyapısı yüzünden yerini sele bırakmıştı.

Yaşanan sel felaketinin ardından çok sayıda esnaf ve vatandaş hem maddi hem de manevi açıdan büyük zarara uğradı. 

Uğur Medya Olarak Mağdurun Yanındayız

Biz de Uğur Medya olarak tarafsız, dürüst, doğru ve en önemlisi mağdurun yanında olan habercilik ilkelerimiz gereğince zarar gören bütün esnaf ve vatandaşların sesini duyurduk. 

Yavuz ''İsmetpaşa'nın Altyapısı Eskisine Göre Daha Kötü''

6 Eylül Çarşamba günü ise 2023 Eylül Ayı Belediye Meclis toplantısı gerçekleşti. Bu toplantıda gündem maddeleri konuşulduktan sonra İyi Parti Belediye MEclis Başkanı Av. Yasin Yavuz, Esnafın depolarının su dolmasından dolayı mallarının telef olduğunu, bu malları yok fiyatına satmak zorunda kaldığını ve yenilenen İsmetpaşa Caddesinin eskisine göre altyapısının daha kötü olduğunu söyleyerek zarar gören vatandaşlarla ilgili Belediye Başkanı Mehmet Çakın'a mağdur olan vatandaşlar hakkında soru yöneltti.

Çakın ''Biz Vatandaşlara Gerekli Uyarıları Yaptık''

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın ise yaşanan felaketin Uşak'ın alt yapısıyla ilgili olmadığını belediyenin esnafa gerekli uyarıları yaptığını ifade ederek açıklamalarda bulundu.
Çakın ‘’Bu şekilde anlık, çok şiddetli yağışlar Türkiye’nin dört bir tarafında olduğu gibi Uşak’ta da maalesef karşılaşıyoruz. Tabi afetler öncesinde yapılacak, öncesinde ve sonrasında yapılacaklar şeklinde bu konudaki hususları biz gündemimizde sürekli olarak tutuyoruz. Afet öncesi yapılacak çalışmalarla ilgili özellikle şehrimizdeki altyapının daha önceki yaşanan bu tarz su baskınları, sel felaketlerindeki edinmiş olduğumuz tecrübeler neticesinde son 3 sene içerisinde bugüne kadar 640 m bir kanalet yapımı ve yaklaşık 5 km-5000 m civarında da yağmur suları hatlarını bu tespit ettiğimiz noktalarda biz zaten gerçekleştirdik ve hala da devam eden projelerimiz var. Bunun yanında özellikle meteoroloji üzerinden bu yoğun yağış bilgisini aldığımız zamanlarda temizlik işlerimiz başta olmak üzere su kanalı ekiplerimiz ve park, bahçe gibi diğer birimlerdeki arkadaşlarımızın takviyesiyle birlikte yoğun bir şekilde şehrimizin değişik bölgelerinde ve özellikle bu tarz sorunların olduğu yerlerde menfez ve kanaletlerin temizliklerini gerçekleştiriyoruz. Bu yağışlar öncesinde de bu çalışmalar yapıldı. Bunun yanında yine yağış öncesinde vatandaşlarımızın sosyal medya hesaplarımız veya valiliğimiz aracılığıyla bu şekilde bir yağışla karşı karşıya kalınabileceği ve vatandaşlarımızın da kendi imkanları dahilinde gerekli tedbirleri almaları konusunda da uyarılarda gerçekleştirildi. Şunu net söyleyebilirim ki kesinlikle İsmetpaşa Caddesi’nde yapmış olduğumuz altyapı ve yol düzenleme çalışmalarımızın bu afette yaşanan baskınlarda hiçbir rolü olmadığını çok net bir şekilde söyleyebilirim.’’

Editör: Uğur Medya