Belediye Meclisi'nde AK Parti Ve İYİ Parti Arasında Gergin Anlar

Uşak Belediye Meclisi’nde İYİ Parti ve AK Parti Grubu arasında, seçim önü tarafsızlık tartışması yaşandı.
Uşak Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısında İYİ Parti ve AK Partili üyeler arasında, 14 Mayıs seçimleri öncesinde tarafsızlık tartışması çıktı. AK Partili Üye Mustafa Yıldız’ın başkanlığında toplanan Uşak Belediye Meclisi’nde İYİ Parti Grubu gündem dışı görüş belirtmek istedi. Meclis Başkan Vekili Mustafa Yıldız, gündem dışı konuşma yapılmasına izin verdi ve bunun üzerine İYİ Parti Grup Başkanvekili Yasin Yavuz, belediye imkânlarının 14 Mayıs seçimleri öncesinde AK Parti lehine kullanıldığını söyledi. 

Yavuz “Belediye İftarları Ak Parti’nin Seçim Propagandası Olmuş”

Yavuz, “Belediye iftar yemekleri veriyor ve bunu seçim için propaganda alanına dönüştürmüş durumda. Sizler bir iftar yemeğine Uşak’taki bütün milletvekili adaylarını çağırabilirdiniz.”

Yavuz “AKM’nin Salonları Neden Bize Verilmiyor ?”

Yavuz “Bunun dışında biz seçim eğitimi için AKM’yi istedik ve bize doluyuz dediler. Fakat biz zaman belirtmedik ve doluyuz dediler. 20 Mayıs’tan sonra veririz dediler.”

Yavuz “Belediye Personelleri Seçim Afişleri Asıyor”

Yavuz “Bunun bizim adaylarımızla belediyedeki müdürler poz veremiyor ve böyle bir mesaj atıldığı öne sürülüyor. Şimdi bize diyorsunuz ki gezdiniz ve gördünüz. Seçim afişlerinin asılmasının yasak olduğu yerler var ve buralara hep AK Partili adayların resimleri asılıyor. Belediye personeli, AK Parti Gençlik Kolları Başkanıyla birlikte direklere pankart ve afiş asıyor. Bunun videosu var. Gruba atalım ve hepiniz videoyu görün” dedi.

Uşak Belediye Meclisi'nde AK Parti Ve İYİ Parti Arasında Gergin Anlar

Toplantıda eleştirilere yanıt veren Uşak Belediye Meclisi Başkan Vekili AK Partili Mustafa Yıldız Belediye iftarlarının meclis üyeleri ile partililerin aralarında para toplayarak yaptıklarını ve diğer durumlar ile ilgili bir yanlış varsa gereğinin yapılacağını ifade etti.

Yıldız “Belediyeye Girdiniz ve Kimse Size Bir Şey Demedi!”

Yıldız “Belediye personeline yönelik her hangi bir mesaj atma gibi bir durum yok ve bunun için bir delil var mı? Belediyeye ve bağlı olan birimlere istediğiniz gibi girdiniz çalıştınız ve propagandanızı yaptınız. Gittiniz, gezdiniz ve kimse müdahale etmedi. Hepsini gezdiniz ve kimseden tek ses çıkmadı” dedi.

Yıldız “Yanlış Varsa Gereği Yapılır”

Yıldız “AK Parti Gençlik Kolları Başkanıyla birlikte belediye personelinin afiş astığına dair bir iddianız var ve durumu inceleriz ve yanlış varsa gereği yapılır” ifadesini kullandı.

Çakın “Mahalle İftar Programlarını Belediyemiz Üstlenmiştir”

Uşak Belediyesi’nin düzenlediği iftar programları ile ilgili Mustafa Yıldız’ın söylemlerinin yanlış anlaşıldığını ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Çakın şunları söyledi “Belediye meclis üyelerimizin para toplayarak destek verdiği iftarlar sosyal yardım müdürlüğümüzün ihtiyaç sahiplerinin evine götürdüğü iftar yemekleri, mahalle iftarları ise pandemi sonrası vatandaşlarımız ile bir araya gelmek için belediyemiz tarafından düzenlenen ve üstlenilen iftar programlarıdır. Bu iftarlar herkese açık olduğu için milletvekilimiz ve adaylarımız teveccüh edip katılmışlardır.” Dedi.
 

Editör: Uğur Medya