I M G 1186

Bayram Tatilinde Uşak’ta Trafik Düzenlemesi: Kamyon, Çekici ve Tankerlerin Seyirleri Yasaklandı

Uşak Valiliği, yaklaşan bayram tatili süresince trafik yoğunluğunun olumsuz etkilerini en aza indirmek ve trafik kazalarını önlemek amacıyla önemli bir trafik düzenlemesi kararı aldı. 14 Haziran 2024 Cuma günü saat 06.00’dan, 16 Haziran 2024 Pazar günü saat 05.00’e kadar “Kamyon, Çekici ve Tanker” cinsi araçların D-300 Karayolu’nun Ankara-İzmir yönünde, Uşak ili sınırları içinde seyirleri yasaklandı.

İzmir’de Denizin Rengi Yeşile Döndü İzmir’de Denizin Rengi Yeşile Döndü

Uşak Valiliği tarafından yapılan açıklamada, bu yasaklamanın 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi gereğince uygulanacağı belirtildi. Bu düzenlemenin amacı, bayram tatilinde artan trafik yoğunluğunu kontrol altına almak ve olası trafik kazalarının önüne geçmek olarak açıklandı.

Ancak, yaş sebze/meyve, süt ve süt ürünleri gibi bozulabilir gıdalar, dondurulmuş gıdalar, canlı ve kesme çiçek, ilaç, tıbbi malzeme, posta/süreli yayın, kurbanlık ile akaryakıt taşıyan araçlar, en az süreyle bulunmak koşuluyla bu yasaktan muaf tutulacak.

Bu trafik düzenlemesi ile bayram tatili boyunca Uşak ilinde güvenli ve akıcı bir trafik akışının sağlanması hedefleniyor. Valilik, vatandaşların bu kurallara uymalarını ve trafik işaretlerine dikkat etmelerini önemle hatırlattı.

Editör: Haber Merkezi