Uşak'ta TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliği Uşak'ta TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliği

24 Kasım Öğretmenler Günü'nde vizyona giren Aybüke: Öğretmen Oldum Ben filmi şehit öğretmen Aybüke Yalçın'ın hayatını konu ediniyor. 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde galası gerçekleştirilen filmin vizyona girmesinin ardından 24 Kasım Öğretmenler gününde konuşan  Erdoğan tüm vatandaşların filmi izlemesini tavsiye ettiği ifade etti.
Erdoğan "Bu Özel Filmi Tüm Vatandaşlarımızın İzlemesini Tavsiye Ediyorum"
Erdoğan  "Aybüke; Öğretmen Oldum Ben!"  filmi şehidimizin aziz hatırasına hürmeten bugün ülkemiz genelinde gösterime girdi. Henüz 22 yaşındayken öğrencilerinden alçakça kopartılan şehit Aybüke öğretmenin hayatını umutlarını mücadelesini sinemaya taşıyan bu özel filmi öğretmenlerimizle birlikte tüm gençlerimizin izlemesini tavsiye ediyorum." Dedi
"Aybüke; Öğretmen Oldum Ben!" Sosyal Medyada Yoğun Beğeni Topladı
"Aybüke; Öğretmen Oldum Ben!" filmi sosyal medyada izlenmesi gereken bir yapım olarak yoğun ilgi gördü. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Zafer Tarıkdaroğlu, AK Parti Karabük Milletvekili Ali Keskinkılıç, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Ak Parti Ordu Milletvekili Mahmut Özer,Çorum Valisi Zülkif Dağlı, Kalecik Belediye Başkanı Duhan Kalkan ve birçok bürokrasi ile siyasetçi filmin izlenmesi için tavsiyede bulunarak #aybükeöğretmenoldumben başlığı ile paylaşımlarda bulundu.
Uşak'ta ise "Aybüke; Öğretmen Oldum Ben!" filmi Cinetime Özdilek'te 24 Kasım Cuma günü itibariyle seyircilerin gösterimine sunulmaya başladı.

Editör: Uğur Medya