TÜVTÜRK yeni araç muayene istasyonları sayesinde artık muayene işlemleri için uzun kuyruklarda beklemenize gerek kalmayacağını açıkladı.

Bu yenilik sayesinde araç muayene süreleri için daha fazla zaman ayrılacağı planlanıyor. Bu durum araç sahiplerinin muayene istasyonuna gitme ihtiyacını azaltırken işleri düzenleme ve zamanlarını daha etkili kullanma imkanı sağlıyor,ayrıca yeni uygulama ile birlikte araç muayene prosedürleri daha esnek hale geliyor.

Temmuzda Asgari Ücret ve Emekli Maaşlarına Zam Gelecek mi? Temmuzda Asgari Ücret ve Emekli Maaşlarına Zam Gelecek mi?

TÜVTÜRK’ün mobil istasyonları özellikle egzoz emisyon ölçümü gibi işlemleri daha hızlı ve pratik hale getiriyor bu sayede muayene süreci daha verimli şekilde tamamlanıyor.İstasyonlar aynı zamanda yoğunluk olan bölgelerdeki yükü azaltarak araç sahiplerinin uzun süre muayene sırası beklemesini engellemeyi hedefliyor.

Yeni uygulama ile birlikte Türkiyenin 77 şehrinde mobil istasyon faaliyete geçirildi.Yeni istasyonlar ile birlikte artık hem kent hemde kırsalda yaşayan araç sahipleri muayene hizmetine uzun mesafeler kat etmeden kolay bir şekilde ulaşabiliyor.

Mobil muayene istasyonları geniş araç yelpazesi ile binek otomobillerden ticari araçlara,traktörlerden minibüslere kadar birçok farklı araç türüne muayene hizmeti veriyor,ancak bazı büyük araçların muayeneleri hala sabit istasyonlarda gerçekleştiriliyor

Editör: Uğur Medya