10 Şubat 16:30 AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Aziz Yeniay’a Kanarya Mahallesindeki aday tanıtım etkinliğinin olduğu alanda uzun namlulu silahlar ile ateş açılmıştır.

Bu saldırı üzerine Bakan Yerlikaya konu üzerine açıklamalarda bulundu.

YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Yerlikaya açıklamasında “Bugün saat 16.30 sıralarında AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Sayın Aziz Yeniay’ın Kanarya Mahallesindeki aday tanıtım etkinliğinin olduğu yere uzun namlulu silah ve tabanca ile ateş açılmıştır. Saldırıda E. G. D adlı kadın vatandaşımız yaralanmıştır. Saldırıya ilişkin geniş çaplı tahkikat başlatılmıştır. Yaralı vatandaşımıza acil şifalar diliyorum. Seçim sürecine ve demokrasimize yönelik bu tür menfur saldırıları şiddetle kınıyorum.” Dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Edoğan da X uygulaması üzerinden açıklamada bulundu. 

"AK Parti’mizin ve Cumhur İttifakımızın Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay’ın seçim çalışmaları sırasında gerçekleştirilen silahlı saldırıyı lanetliyor, ağır yaralanan vatandaşımıza acil şifalar diliyorum. Saldırıya ilişkin geniş kapsamlı tahkikat derhal başlatılmıştır. Seçim sürecinin sağlıklı ve demokrasimize yakışır bir şekilde ilerlemesini hazmedemeyen kimselerin süreci zehirleme çabalarına asla müsaade etmeyeceğiz. Demokrasimize, birliğimize, beraberliğimize kasteden hiçbir saldırı amacına ulaşamayacaktır."

Editör: Duru Akyar