Eski ABD Büyükelçisi ve CHP Milletvekili Namık Tan, Gazze'den 750 bin kişinin Türkiye'ye gelme olasılığı hakkında uyarılarda bulundu. Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, bu durumun Türkiye'nin güvenlik, demografik yapı ve sosyal barış açısından sorunlara yol açabileceğini ifade etti.

Özkan Yalım 19 Mayıs'ı Kutlama Mesajı Yayınladı Özkan Yalım 19 Mayıs'ı Kutlama Mesajı Yayınladı

Tan, Gazze'deki krizin çözümü için Türkiye'nin etkin bir rol oynaması gerektiğini ve yanlış dış politika sonucu ortaya çıkan insani krizden etkilenen kişilerin kısa vadeli hesaplarla Türkiye'ye kabul edilmesinin büyük bir hata olacağını belirtti.

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Merkez Bankası eski Başkanı Uşaklı Durmuş Yılmaz ise Intelligence FRONT haber sitesinin paylaşımını sosyal medyadan paylaşarak “Haberin kaynağını bilen var mı? Doğru mu?” diyerek bir paylaşımda bulundu.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi ise, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Türkiye'ye 1 milyon Filistinlinin Türk vatandaşı olması konusunda anlaşıldığına dair iddiaları yalanladı. Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın böyle bir görüşmesi olmadığını ve iddiaların tamamen uydurma olduğunu vurguladı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde, Gazze Şeridi'ne yönelik ağır bombardımanın derhal durdurulması, sivillerin zarar görmemesi, Gazze'ye insani yardımların kesintisiz biçimde ulaştırılması ve Gazze Şeridi'ndeki sivillerin yerinden edilmesinin önlenmesi için çabalarını sürdürmektedir. Gazze'deki sivilleri yerlerinden etmeye yönelik herhangi bir yaklaşım kabul edilmemektedir. Asılsız iddialara itibar etmeyiniz."

Editör: Uğur Medya