23 Nisan Ulusal Egemenlik ve  Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Uşak'ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk Kültür Merkezi'nde büyük bir coşkuyla kutlandı.

Programa, Uşak Vali Vekili Muammer Balcı, Uşak Milletvekilleri İsmail Güneş, Mehmet Altay, Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin ve il protokol üyeleri katılım sağladı.

Sabah saatlerinde başlayan kutlamalara, Uşaklı öğrenciler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Atatürk Kültür Merkezi bayraklarla süslenirken, sahne alan öğrenciler de kostümleriyle renkli bir görüntü oluşturdu.

Programda, çeşitli okullardan gelen öğrencilerin şiirler okuması, şarkılar söylemesi ve dans gösterileri sunmasıyla renkli anlar yaşandı. Ayrıca, satranç ve masa tenisi yarışmalarında derece alan öğrencilerin ödüllerini Ak Parti Uşak Milletvekilleri İsmail Güneş, Mehmet Altay ve Vali vekili Muammer Balcı taktim etti.

Konuşmaların da yapıldığı kutlamalarda, 23 Nisan'ın önemi ve Atatürk'ün çocuklara verdiği önem vurgulandı. Öğrencilerin mutluluğu ve heyecanı ise herkesin yüzünde tebessüme sebep oldu.

Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin ve öğrenciler Uğur TV mikrofonlarına bayram sevinçlerini anlattı.

Şahin “Çocuklarımızla Birlikte 23 Nisan Coşkusunu Yaşadık”

Bülent Şahin “23 Nisan’ı coşku içerisinde yaşıyoruz. Çocuklarımızla birlikte bu coşkuyu yaşamak biz öğretmenleri de çok mutlu etti. Umarım sonsuza dek tüm Türk ve Dünya çocuklarımızla bayramımızı kutlayacağız. Ben tüm Türk ve Dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.” Dedi.

Kutlamaların sonunda, Atatürk Kültür Merkezi'nde toplu fotoğraf çekimi yapıldı. Öğrenciler, aileleri ve katılımcılar hep birlikte bayramın coşkusunu paylaştılar.

Editör: Uğur Medya