Ünlü Milletvekilleri Dikkat Çekti

Seçilen Vekillerin aralarında olan ünlü isimler dikkat çekti.
Bu isimlerden Futbolcu Alpay Özalan İzmir 2. Bölge 2. sıradan seçildi ve meclisteki yerini aldı. Yine Eski Futbolcu Ünal Karaman'da İYİ Parti'den Konya Milletvekili olarak meclise girdi. Bunun yanında Müzisyen Yücel Arzen ise AK Parti İstanbul 3. Bölgeden meclise girmeye hak kazandı. Yine AK Partiden Oyuncu Bahadır Yenişehirlioğlu Manisa'dan Milletvekili olarak meclise girdi.

Aynı Aileden 3 İsim Seçime Girdi.

Ensarioğlu Ailesinden 3 isim de seçime girdi. Diyarbakır'da AK Parti Galip Ensarioğlu'nu, İYİ Parti ise Vejdin Ensarioğlu'nu Aday göstermişti. Galip Ensarioğlu AK Parti Diyarbakır Milletvekili olarak meclise girerken, Vejdin Ensarioğlu meclise giremedi. Yine aynı aileden Salim Ensarioğlu İYİ Parti İstanbul Milletvekili olarak meclise girmeyi başardı.

Kardeşler Rakip Partilerden Milletvekili Seçildi

Milliyetçi Hareket Partisi'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in çocukları Yıldırım Tuğrul Türkeş ve Ayyüce Türkeş'de farklı ittifakların patilerinden Milletvekili Adayı olmuşlardı. Seçimin Ardından Yıldırım Tuğrul Türkeş AK Parti'den Ankara Milletvekili olarak seçilirken, Ayyüce Türkeş ise İYİ Parti'den Adana Milletvekili olarak meclisteki yerini aldı.
 

Editör: Uğur Medya