Törene özen gösterilmemesi ve gerçekleşen programında eksiklerin olduğunu ifade eden protokol üyeleri Uşak Valiliği’ni ve Uşak Belediyesi’ni sert sözlerle eleştirdi.
Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Ali Karaoba mikrofonlarımıza yaptığı özel açıklamada Gaziye verilen önemin sadece kâğıt üzerinde ya da sosyal medyada olduğundan bahsetti ve Gaziler Günü’ne yakışmayan bir program olduğunu vurguladı.

Karaoba ‘’Gazileri 1 Saattir Güneşte Bekletiyorlar’’

Karaoba ‘’Kutlamaları yapan sayın protokol burada gölgeliği kurarken protokol sandalyelerini 10 numara düzeltirken bugün güneşin altında yaş ortalamasının 70’in üzerinde olan gazilerimizin yaklaşık 1 saattir güneşte bekletiyorlar. 45 dakikadır baradayım. Gaziye verilen önem sadece kâğıt üzerinde ya da sosyal medyada ya da yapılan basın açıklamalarında kalacaksa yazık.’’ Dedi. 

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanı Kora Akgün ise açıklamasında Uşak Valiliği’nin ve Uşak Belediyesi’nin bu önemli günün etkinliğinde daha hassas olmaları gerektiğini ifade etti.

Akgün ‘’Bugün Törende Yapılan Hazırlıklar Eksik”

Akgün ‘’Bugün bazı eksiklikler görüyorum. Bütün törenlerde yapılan hazırlıkların geç yapılmasından dolayı sayın valimizin ve sayın belediye başkanımızın biraz daha hassasiyetle durmaları gerektiğini düşünüyorum.’’ Dedi. 
Törende, İYİ Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Murat Taşkın açıklamasında yine Gaziler Günü için düzenlenen programda özenilmediğinden bahsederek törenin bu şekilde olmaması gerektiğini belirtti.

Taşkın ‘’Gazilerimiz Güneş Altında Plastik Sandalyelere Oturtulmaya Layık Görülmüş’’

Taşkın ‘’Bugünkü program tamamıyla bir fiyasko. Gazilerimiz plastik sandalyeler ve güneş altında oturmaya layık görülmüş. Halbuki Türkiye Cumhuriyeti’nin minnettar olduğu gaziler, bu plastik sandalyelere değil, daha güzel bir ortamda ağırlanmalıydı. Örneğin burada bir platform kurulup bir gölgelik olmalıydı. Gazilerimiz bunu hakketmiyor. Lakin nasıl bir program düzenlediyse Uşak Valiliği sayın gazilerimize buraları layık görmüşler. Biz bunu esefle kınıyoruz.’’ Dedi. 
 

Editör: Uğur Medya