Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ), 17/25 Aralık kumpas soruşturmalarıyla gerçek yüzü ortaya çıkınca, kendisini durdurmak isteyen hükümete karşı 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulundu.

FETÖ`nün hain darbe girişimi, 15 Temmuz saat 20.30 başladı ve ertesi gün saat 13.00`te bastırıldı.

Darbecilere karşı tarihte örneği görülmeyen bir direniş sergileyen Türk milleti, karanlık gecede, ülkenin istiklaline ve istikbaline sahip çıkmak için asker, polis ve sivil vatandaşlardan 251 kişi şehit oldu.

Vatandaşlar darbe girişimini protesto etmek için Ankara'da GenelKurmay Kavşağı'nda toplandılar. Yusuf Çelik isimli vatandaş tankların geçişi sırasında yola yatarak tankları durdurmaya çalıştı. Çelik, daha sonra açılan ateş sonrasında şehadet mertebesine yükseldi.

Ankara`da Genelkurmay Başkanlığı önünde darbe girişiminde bulunan vatandaşlar tanklara müdahale etmişti.

Fetullahçı Terör Örgütü`nün (FETÖ)  Ankara'da darbe girişimi sırasında tanklar sokaklardan araçları ezerek geçti.

İstanbul Atatürk Havalimanı`nda bir grup vatandaş, FETÖ`nün gerçekleştirdiği darbe girişimine karşı protesto yaptı. 

TBMM, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında hedef alındı ve büyük hasar gördü. Patlamaların etkisiyle Meclis binasındaki bazı bölgelerde tavan çökmeleri patlamaların etkisiyle meydana geldi, kapılar, camlar ve çerçeveler kırıldı. Başbakan Binali Yıldırım`ın TBMM`deki makam odasında bulunan sekreterya da büyük zarar gördü.

Boğaziçi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında tanklarla kapatılmıştır yaralanan vatandaşlar oldu.

Darbe sırasında Millet Camisi önüne atılan bomba sonrası şehitler verilirken, çevredeki alanlarda ve araçlarda büyük hasara neden oldu.

Ankara Emniyet Müdürlüğü yerleşkesi FETÖ mensupları tarafından hedef alınan darbe girişimi sırasında bazı binalar ve araçlar da maddi hasara neden oldu.

 Fetullahçı Terör Örgütü darbe girişimi sırasında Ankara'daki Genelkurmay Başkanlığı önünde bazı vatandaşlar helikopterden açılan ateş sonucu yaralandı.

Meclis`in önünden geçen Fetö'nün darbe girişiminde bulunan tanklara  vatandaşlar tepki gösterdi.

 Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 16 Temmuz 2016 sabahı bombalandıktan sonra yaralanan vatandaşlar güvenli bölgelere nakledildi.

 TBMM binasını hedef alan FETÖ`nün darbe girişiminde bazı yerlerinde kapılar, camlar ve tavanlarda çökme meydana geldi.

 22 Temmuz 2016`da Kısıklı`daki Millet Parkı`nda Fetullahçı Terör Örgütü`nün (FETÖ) darbe girişimine karşı bulunan vatandaşlar, ellerindeki meşalelerle Boğaziçi Köprüsü`nde protesto düzenledi.

Editör: Uğur Medya