Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2022-2023 eğitim öğretim döneminde başarıyla uygulanan "İzge Projesi" ödül töreni düzenledi. Bu özel etkinlik, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) konferans salonunda gerçekleştirildi.
Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü, eğitimdeki yenilikçi yaklaşımları teşvik etmek ve başarılı projeleri ödüllendirmek amacıyla düzenlediği "İzge Projesi" finali ödül töreni, büyük bir coşkuyla kutlandı. Törene, Uşak Vali vekili Muammer Balcı, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, il protokolü, okul müdürleri ve öğretmenler katılım sağladı.
UTSO konferans salonunda gerçekleşen ödül töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, İzge Projesi'nin eğitimdeki önemine vurgu yaparak, öğrencilerin aktif katılımını teşvik eden, eleştirel düşünceyi ön plana çıkaran bu projenin geleceğin başarılı bireylerini yetiştirmek için büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirtti.

Şahin “Yarınlarımızı, Aydınlık Kılmak İçin Yapılan Tüm Çalışmalar Bizler İçin Çok Kıymetlidir”

Şahin” Bu yıl ilimizde yenilikçi çalışmalarının yaygınlaştırılmasına katkı sağlamak amacıyla yedincisini gerçekleştirdiğimiz İzge Eğitimde Örnekler Finali Projesi için 322 proje başvurusu alınmış ve bu projeler bağımsız bir jüri tarafından titizlikle değerlendirilmiştir. Öğretim yöntem ve teknikleri, bilimsel ve teknolojik faaliyetler, kurumsal kapasitenin geliştirilmesi, sosyal, sanatsal, kültürel çalışmalar, olumlu tutum ve davranışların geliştirilmesi ve sportif faaliyetler kategorilerinde 71 proje ödüle layık görülmüştür. Ödül almış olsun ya da almamış olsun büyük bir sorumluluk ve hizmet aşkıyla yarınlarımızı daha üretken ve daha aydınlık kılmak için geliştirilen tüm çalışmalar bizler için çok kıymetlidir.” Dedi.

İzge projesini uygulayan okullar arasından seçilen 71 proje ödül töreninde takdir edildi. Törende projelerinin başarıyla tamamlanmasında emeği geçen öğretmenlere ödülleri taktim edildi.
 

Editör: Uğur Medya